Znojmo nechce jít dolů a bude žádat téměř o 100 milionů

Znojmo ve spolupráci s Jihomoravským krajem chce získat téměř stomilionovou dotaci na záchranu znojemského fotbalu v první lize. Klubu totiž hrozí administrativní sestup z nejvyšší soutěže kvůli tomu, že má nevyhovující stadion a na plánovanou rekonstrukci nemá peníze. Fotbalisté, kteří si letos odbývají prvoligovou premiéru, aktivitu kraje i města vítají.

Znojmo nechce jít dolů a bude žádat téměř o 100 milionů
Loučka na penaltu musel, nechtěl poslouchat Pitáka a Lafatu...

Na společném postupu se dohodli znojemský starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD) s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD), který chce iniciovat schůzku zástupců města, kraje a klubu s ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD). "Jako hejtman hodlám ministra Chládka ještě před jednáním oficiálně požádat o podporu znojemského klubu," uvedl Hašek.

Fotbalisté Znojma loni postoupili do nejvyšší soutěže a od svazu dostali výjimku pro opravdu nevyhovujícího stadionu. Díky ní mohou v soutěži působit, a než bude stadion zrekonstruovaný, hrávají v Brně. Na opravu je ale potřeba zhruba 100 milionů korun, které chybí. "Rádi bychom získali dotaci 90 procent, což by bylo fantastické. Byl bych rád, kdyby se vše podařilo, protože ačkoliv fotbalisté hrají v azylu v Brně, zvládají to dobře. A bojovat je potřeba nejen na trávníku, ale i mimo něj," řekl znojemský starosta Gabrhel. Podle něj nebude rekonstrukce prospěšná jen fotbalistům. "Stadion může posloužit i na další věci jako například kulturu. Myslím si, že jako druhé největší město Jihomoravského kraje si podporu zasloužíme," sdělil Gabrhel.

Snahu kraje a města vítá fotbalový klub. "Ceníme si toho a doufáme, že to povede k rekonstrukci v požadovaném termínu do konce června. Chceme vše splnit, abychom mohli v nejvyšší soutěži působit," uvedl marketingový manažer klubu Michal Bělák.

Fotbalisté Znojma vybojovali nejvyšší soutěž vloni a hrají ji vůbec poprvé. V konkurenci 16 týmů aktuálně zaujímají 10. místo.

Baník dělilo od výhry 5 centimetrů. Nepomohl ani Baroš v kabině


Kdo vše zůstal v Evropě s čistým štítem? Jen Bayern a Sparta


Jaký má Zavadil recept na jedinou cestu k záchraně?