Baník nabízí čtyřlístek hráčů. Kdo se nevlezl do kádru pro ligu?

Baník Ostrava v současnosti zastihnete v jihomoravské Břeclavi, kde by se měla jeho příprava překlenout do herní fáze. Nejbližším soupeřem bude desátý celek ruské Premier League Amkar Perm, se kterým se Svěrkoš a spol. utkají v rakouském Lindabrunnu.

Baník nabízí čtyřlístek hráčů. Kdo se nevlezl do kádru pro ligu?
Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

"Na soustředění už chceme jít do kombinačních věcí a nácviku herního systému. Zatížení zvolníme, protože na hráčích je znát velká únava. Navíc nás čeká utkání s Permem, takže se připravujeme tak, aby náš pohyb byl lehčí, než tomu bylo v posledním utkání s Třincem," citoval web fcb.cz ostravského asistenta Radomíra Korytáře.

Papírově by mělo jít o nejtěžšího soupeře, na kterého Baník během léta před startem nejvyšší soutěže narazí: "Čekáme, že nás důkladně prověří v defenzivní činnosti. Jsme zvědaví, jak se v tomto směru bude mužstvo chovat, protože zatím jsme hráli zápasy, v nichž jsme byli více dominantní v ofenzivě. Do přípravných utkání, která jsou ještě před námi, chceme vstupovat s naší hrou, se kterou půjdeme i do mistrovských soutěží. Vytížení hráčů v zápasech proto už bude větší než dosud," pokračoval na klubovém webu člen trenérského štábu.

Osa týmu už by měla být vytvořená, nicméně otazníky stále jsou: "Konkurence v mužstvu je velká, a proto máme směrem k základní sestavě ještě několik otazníků," doplnil Korytář, který prozradil, že si Baník ještě hodlá na testech proklepnout jednoho krajního obránce a jednoho útočníka.

Na Bazalech naopak nepočítají se jmény Jan Zawada, Martin Foltyn, Patrik Kundrátek a Jan Staško: "O Honzu Zawadu má zájem Třinec, záložník Martin Foltyn už byl na zkoušce v Karviné, tam ale teprve uvidíme, jak to s ním bude. Patrik Kundrátek by ještě mohl hrát v naší juniorce, ale hledáme mu hostování, aby už mohl sbírat zkušenosti v dospělém fotbale. Což platí i pro případ Honzy Staška,“ zakončil na webu fcb.cz kolega Bernadyho a Svědíka.

Kádr Baníku na břeclavském soustředění:


Brankáři: Jiří Pavlenka, Vojtěch Šrom, Patrik Macej

Obránci: Michal Frydrych, Jan Baránek, Filip Kaša, Patrizio Stronati, Ondřej Sukup, Oldřich Byrtus, Josef Celba

Záložníci: Vojtěch Štěpán, Davor Kukec, Ján Greguš, Joel Lindpere, Derrick Mensah, Dyjan Carlos de Azevedo, Jan Matěj, Daniel Holzer

Útočníci: Václav Svěrkoš, David Petrus, Francis Narh.

Baumit se bude sehrávat. Možná to bude bolestné, říká Šilhavý