Sparta rozstřílela švýcarského mistra s Vaclíkem v brance

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Sparta nastoupila v úterý proti švýcarskému mistrovi z Basileje v sestavě, která už se podobala možné základní jedenáctce, jež by mohla vstoupit do 2. předkola Ligy mistrů. Ladislava Krejčího pouze na poslední chvíli nahradil Tomáš Přikryl.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Na první trefu duelu se čekalo jen do páté minuty, kdy se po centru Costy prosadil nejlepší ligový střelec uplynulé ligové sezóny Josef Hušbauer. Dobrý vstup pro letenský tým potvrdil o pár minut později z pokutového kopu stejný hráč, jenž zvyšoval do protipohybu Tomáše Vaclíka už na rozdíl dvou branek. V závěru prvního poločasu se ke střelcům přidal ještě Holek.

Pražský celek si vytvářel šance i ve druhém poločase, kdy svůj náskok navýšili díky brance, kterou obstaral v 57. minutě Costa. Basilej si vytvořila pouze jednu velkou šanci, kterou však zmařil brankář Bičík.

Letenští se zároveň dozvěděli jméno soupeře v boji o Ligu mistrů. Levadia Tallinn porazila v odvetě 1. předkola La Fioritu 7:0 a v 2. předkole se tak utká se Spartou. Úvodní utkání se sehraje na Letné příští úterý.