Arsenal uspěl, Ligu mistrů i zahraje i Malmö

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnský Arsenal v odvetě play off Ligy mistrů porazil Besiktas gólem Sáncheze z nastaveného času první půle 1:0 a zajistil si postup. Dál jde i přemožitel pražské Sparty Malmö.

Švédský tým prohrál první zápas na hřišti Salcburku 1:2 a na severu Evropy tak musel dohánět manko. To se mu podařilo smazat již v jedenácté minutě, když pokutový kop proměnil Rosenberg. O osm minut později se trefil Eriksson a v závěru přidal pojišťující gól opět Rosenberg.

V jasnou záležitost proměnil odvetu německý Leverkusen, který doma rozstřílel Kodaň 4:0 a po výhře 3:2 z úvodního duelu jde dál. Bayern o osudu utkání rozhodl už v jeho počátku, když v sedmé minutě vedl po gólech Son Hung-mina a Calhonaglua již 2:0.

Ani přesný zásah Marka Hamšíka nepomohl Neapoli k postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Bilbao totiž vyhrálo 3:1 a po remíze z úvodního utkání postoupilo.

Play-off Ligy mistrů - odvety:

Malmö - Salcburk 3:0 (2:0)

Branky: 11. z pen. a 84. Rosenberg, 19. Eriksson. První zápas 1:2, postoupilo Malmö.

Arsenal - Besiktas 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 A. Sánchez. ČK: 75. Debuchy (Arsenal). První zápas 0:0, postoupil Arsenal.

Leverkusen - FC Kodaň 4:0 (3:0)

Branky: 31. z pen. a 65. Kiessling, 2. Son Hung-min, 7. Calhanoglu. První zápas 3:2, postoupil Leverkusen.

Ludogorec Razgrad - Steaua Bukurešť 1:0 (0:1, 0:0), na penalty 6:5

Branka: 90. Wanderson. ČK: 119. Stojanov (Ludogorec). První zápas 0:1, postoupil Razgrad.

Athletic Bilbao - Neapol 3:1 (0:0)

Branky: 61. a 69. Aduriz, 74. I. Gómez - 47. Hamšík. První zápas 1:1, postoupilo Bilbao.