Rosický opět v základu pomohl Gunners, United padlo se Saints

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag]Rosický dostal opět důvěru Wengera v základní sestavě Arsenalu a odvděčil se nahrávkou na branku, kterou obstaral chilský kanonýr Alexis Sánchez. Zaznamenal tak herní vytížení počtvrté z posledních pěti soutěžních utkání. Gunners v 21. kole Premier League na domácí půdě porazili Stoke City a aktuálně okupují páté místo v tabulce.

Šest nejspornějších fotbalových dresů, které otřásly světem

Český reprezentační kapitán byl od začátku utkání hodně vidět a jeho snaha na hřišti nepřišla na zmar. Jeho střelu brankář Bogovič vytěsnil na roh, ale v šesté minutě se Gunners radovali poprvé, když po Sánchezově centru hlavičkoval do branky Koscielny. Ve 33. minutě to byl opět chilský kanonýr, který po souhře s Rosickým zamotal obránce Stoke City a přesnou střelou k tyči opět rozradostnil všechny na Emirates. Na začátku druhé půle přidal Sánchez ještě z přímého kopu druhou branku a Gunners se radovali z výhry 3:0

Rudí ďáblové nestačili v domácím utkání na Southampton, který dokázal brankou Tadiče v 69. minutě vyloupit Old Trafford. První výhra v nejvyšší soutěži od roku 1988 na této horké půdě zároveň znamená průběžné třetí místo právě na úkor United.