Hološko přestoupí do Manisasporu

Hološko přestoupí do Manisasporu

Slovenský reprezentant a jeden z nejlepších hráčů lídra Gambrinus ligy Liberce Filip Hološko českou nejvyšší soutěž opouští. V pondělí odpoledne se funkcionáři Slovanu Liberec domluvili na jeho odchodu do tureckého Manisasporu.

K definitivnímu potvrzení přestupu chybí už jen dořešit administrativní náležitosti, což se má stát v nejbližších dnech.

Hološko se v dresu ambiciózního klubu potká se starými známými. Sparťan Lukáš Zelenka by měl do Manisasporu přestoupit každým dnem, od léta tam působí další bývalí sparťané Michal Meduna a Petr Johana, chystá se i angažmá Hološkova slovenského reprezentačního spoluhráče Martina Petráše. Všechny tyto přestupy zajišťovala agentura Sport Invest International, která podle všeho stála i za Hološkovým transferem.

O přestupu libereckého kanonýra do Turecka se spekuluje už několik dní. Fotbalista dokonce už své budoucí působiště navštívil a podle některých informací se i domluvil na podmínkách kontraktu. Jenže k přestupu chyběl souhlas Liberce, který v pondělí turečtí funkcionáři získali na jednání v Praze.

"Právě jsme se předběžně dohodli na odstupném, ale skutečný přestup je třeba ještě doladit administrativně," řekl předseda libereckého představenstva ZBYNĚK ŠTILLER. Ani jedna strana nehodlá zveřejnit výši odstupného, podle odhadů se může pohybovat mezi dvěma a třemi miliony eur. Hološko, který za dva týdny oslaví dvaadvacáté narozeniny, přišel do Liberce v roce 2002. Od té doby stačil nasbírat v české lize 54 startů, sedmnáctkrát se zapsal mezi střelce. Ve slovenské reprezentaci odehrál šest utkání s jedním přesným zásahem.

[ 2.1.2006 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]