Steaua smázla Spartu, letenští se moc nepředvedli

Před pár dny si Sparta poradila s gruzinským mistrem Dinamem Tbilisi (3:1). V pátek si to přátelsky rozdala s momentálním lídrem rumunské nejvyšší soutěže. Soupeřem jí byla Steaua Bukurešť, která má v kádru stejně jako letenský výběr z Generali arény hned několik reprezentantů.

Adresný ticketing končí? Budou ochozy k stání? Nebo jde jen o nový kšeft?

Jako první zahrozil rumunský soupeř. V sedmé minutě bylo po přímém kopu z dvaceti metrů orazítkováno břevno Millerovy svatyně.

Ve 35. minutě už však byla sparťanská obrana pokořena. Postarala se o to chyba Lavičkova souboru, kterou dokázal potrestat George Tucudean, jenž obešel i brankáře Millera a z úhlu poslal míč do prázdné branky.

Po změně stran se k ohrožení branky dostala i Sparta. Po rychlém brejku se dostal ke střele Bakkal, ale mezi tři tyče nezamířil. Nad mířil i v 55. minutě hlavičkující Lafata.

Sparta hrála pasivně a koledovala si o další gól. Ten padl dvacet minut před koncem. Po několika šancích rumunského celku se po kombinaci dostal míč až k Tucudeanovi, jenž skóroval do prázdné branky. O pět minut později už to bylo o tři. Na střelu Stanciua na vzdálenější tyč gólman nedosáhl.