Frydrych a Pavlenka vyhmátli Lafatu, Škoda hasil v Edenu remízu

Na severu Moravy byli fanoušci svědky vskutku atraktivní podívané, která se hrála v nadstandardním tempu celých 90 minut. Šance na obou stranách však nenašly cíl kromě dvou případů, a tak si Sparta veze do Prahy remízu 1:1, se kterou kouč Lavička ani hráči spokojeni v konečném součtu nebudou. O to více, když David Lafata dvakrát zahodil šanci strhnout vítězství na svou stranu.

Brabec si dal vlastence a Liberec padl, Slovácko napravilo zaváhání s Jabloncem

Akce na obou stranách odstartoval Kadlec, ale Baroš chvíli na to zahodil tři slibné šance. Na bývalém českém reprezentantovi byla vidět obrovská chuť zápas vyhrát. Nejblíže byla brance ale Sparta, když ve 37. minutě mohl dát branku Lafata, jenže centr Kadeřábka na poslední chvíli vykopl před odkrytou brankou Frydrych. O dvě minuty později se však radoval Kadlec, který odpálil nechytatelný míč pro Pavlenku.

Ve druhém poločase se nic nezměnilo na tempu hry a šance se opět vytvářely na obou stranách. Domácí však rozradostnil právě kapitán Milan Baroš, který se v 65. minutě prosadil hlavou po centru Kukece. V závěru mohla Sparta strhnout vítězství na svou stranu, ale faul Soukupa v šestnáctce na Kadeřábka kapitán David Lafata neproměnil. Pavlenka sice skočil k levé tyči, ale střelu doprostřed branky vykopl nohou na břevno. Sparta se s Baníkem nakonec rozešla smířlivě 1:1, což letenský klub vzdaluje od obhajoby titulu.

Jablonec během první půle na svém stadiónu nenašel recept na pražskou Bohemians a skóre otevřel až ve druhé půli se trefil v 54. minutě Pospíšil. Neuběhlo ani čtrnáct minut a hosté se sesypali jak domeček z karet, neboť trefy si připsaly i Kopic a Beneš. Od té doby působili Klokani opařeným dojmem a Jablonec tak stáhl náskok na druhou Spartu.

Špatný start Mladé Boleslavi v jarní části Synot ligy doložilo i utkání v Příbrami, který Boleslav prohrála 0:2. První půle nenabídla příliš diváckého požitku, kromě 33. minuty, když se dokázal prosadit domácí Pilík hlavou. Po změně stran si však hosté začali vytvářet místy obrovskou převahu, ale chybělo štěstí ve finálním zakončení. Příbram naopak pohrozila z brejku v 78. minutě, kdy poslal Navrátil malou domů Hruškovi, který pod tlakem nedůrazně odkopl míč, který Bednář uklidil na zadní tyč a rozhodl tak o konečné výhře 2:0.

Teplice posla do vedení Potočný, který se prosadil ve dvanácté minutě po centru Vachouška. Škoda však potvrdil svou formu na jaře a sedm minut nato vyrovnal. Jenže hosty poslal ve 23. minutě opět do vedení Potočný. Po přestávce mohl srovnat Deli, ale Grigar se blýsknul skvělým zákrokem. V 54. minutě to byl ovšem zase Škoda, kdo domácí vrátil do hry. Tlak sešívaných v závěru byl obrovský, ale Slavie nakonec v Edenu výhru na svou stranu neurvala a s Teplicemi se rozešla dělbou bodů.

Synot liga - 18. kolo:

FK Jablonec- Bohemians 1905 3:0

Branky: 54. Pospíšil, 61. Kopic, 68. Beneš. Rozhodčí: Jílek - Urban, Vlasjuk. ŽK: Bratanovič, Gajič. Diváci: 2763. Poločas: 0:0.

Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Greguš - Kopic, Pospíšil (62. Mingazov), Crnkič (67. Rossi) - Šabala (84. Doležal). Trenér Šilhavý.
Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl - Jindřišek, Rada - Moravec (81. Cicman), Bratanovič (74. Jarolím), Mosquera - Mikuš. Trenér Pivarník.

Baník Ostrava - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 65. Baroš - 39. Kadlec. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Pospíšil. ŽK: Sukup, Narh, Kouřil - Matějovský, Brabec. Diváci: 7438.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič (46. Sukup) - Kukec, Foltýn, Šichor (72. Mišák) - De Azevedo, Baroš (87. Narh), Holzer. Trenér: Frňka.
Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha, Matějovský - Dočkal (74. Řezníček), Kadlec, L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)

Branky: 33. Pilík, 78. Bednář. Rozhodčí: Proske - Blažej, Fišer. ŽK: Matějů (Příbram).

Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Hnaníček, Krameš - Pilík (80. Moulis), Fillo (87. Suchan), Zeman (90. Divíšek) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.
Ml. Boleslav: Hruška - Bořil, Navrátil, Hůlka, Koch - Šisler, Vacek - Zahustel (66. Končal), Magera (79. Ďuriš), Skalák - Wágner. Trenér: K. Jarolím.

Dynamo České Budějovice - Zbrojovka Brno 1:3 (0:1)

Branky: 87. Kladrubský - 11. Sýkora, 51. Jugas, 78. Malík. Rozhodčí: M. Paták - Jiřík, Pilný. ŽK: Vávra (Brno). Diváci: 2666.

České Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, P. Novák, Hanzlík - Linhart (46. Machovec), Benát, Volešák (59. Pešek), Kladrubský, Varadi - Kalod. Trenér: Urban.
Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Zavadil, R. Buchta - Pašek, Zoubele (62. Malík), Sýkora (86. Hyčka) - Moukanza (68. Vávra). Trenér: Kotal.

Slavia Praha - FK Teplice 2:2 (1:2)

Branky: 19. Milan Škoda, 54. vlastní Grigar - 12. a 23. Potočný. Rozhodčí: Zelinka - Peřina, Hock. ŽK: Piták, V. Vukadinovič (70. Prošek) - Potočný, Ljevakovič, Jablonský, Matula, Hora, Vachoušek. Diváci: 6221.

Slavia: Hrubeš - Mikula, Latka, Bílek, Tamás (90. Boudjemaa) - Deli, R. Hrubý - V. Vukadinovič (70. Prošek), Piták (80. Červenka), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér Beránek.
Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, Jablonský, Matula - Ljevakovič - Vůch, Litsingi (80. Takács), Vachoušek, Nivaldo (65. Vondrášek) - Potočný (90. Salami). Trenér Rada.

První krajská akademie vyroste v Plzni. Zapojí se i Horváth?