Jedenáct těch, kteří si své velké jméno a slávu nezaslouží?

Jedenáct těch, kteří si své velké jméno a slávu nezaslouží?

Britský server telegraph.co.uk se s tím nemaže. Na seznam 20 nadhodnocených hráčů, o nichž se v rámci nedávné fotbalové historie mluví více, než by bylo třeba, totiž zařadil jak kolumbijské legendy Carlose Valderramu a Faustina Asprillu, tak anglické ikony Stevena Gerrarda a Wayne Rooneyho, o Robertu Baggiovi či Zlatanu Ibrahimovičovi nemluvě. Pojďte se spolu s námi podívat na dalších 11 z nich...

TOP 20 nejpodceňovanějších hráčů v historii fotbalu?

11. Ezequiel Lavezzi

Bývalý hráč San Lorenza, jenž působí na Starém kontinentu od roku 2007, je útočníkem, nicméně gólovými dostihny nikdy neudivoval a jeho střeleckým rekordem za ligovou sezónu je 9 branek, které v pařížském Parku princů dosáhl v uplynulém soutěžním ročníku 2013/2014. V letošní Lize mistrů zatím neskóroval a to samé platilo i o mistrovství světa 2014 v Brazílii, kde zasáhl do šesti zápasů.

10. Nicolas Anelka

I když prošel řadou velkých a špičkových klubů jako Arsenal, Manchester City, Real Madrid, Liverpool a Chelsea, kritiky mu je vyčítáno, že nikdy nedosáhl na potenciál, který ukazoval jako mladík. Často mu byla vyčítána lenost, díky které mu nepatřily opravdu velké zápasy. Na druhou stranu - například Thierry Henry po konci své kariéry litoval, že si s ním nemohl zahrát více.

[break]
9. Florent Malouda

Jedná se o hráče, jenž měl v Chelsea nejvýše jednu dobrou sezónu. Francouzský fotbalista byl během své kariéry obrovsky nadhodnocen, s tím, že kdovíjak neprorazil ani na mezinárodním poli, na kterém válčil od roku 2004 do roku 2012. Po odchodu z Londýna se přes turecký Trabzonspor dostal do Mét.

8. Denilson

Španělský klub Betis Sevilla z něj svého času udělal nejdražšího hráče světa, ovšem brazilský útočník mu to nikdy nedokázal splatit (2 branky za jeho poslední dvě sezóny v Primera División byly hrozně málo) a na Starém kontinentu se technický hračička nikdy výrazněji neprosadil. Přes americký Dallas se pak dostal do Palmeiras, kde také svou profesionální pouť poměrně v tichosti ukončil.

[break]
7. Adriano

Když byl mladý a oblékal dres Interu Milán, velkou a hvězdnou kariéru mu věštil i oblíbený komentátor České televize Jaromír Bosák. V týmu Nerazzurri však zažil jednu nebo dvě dobré sezóny a to bylo všechno. Bývalého brazilského reprezentanta srážely osobní problémy a nedisciplinovast, měl problémy s nadváhou i alkoholem a po odchodu z Milána se chtěl vrátit ve Flamengu, AS Řím, Corinthians i Atlétiku Paranaense. Vždy neúspěšně. Protože mu je však stále 33 let, ohledně návratu do hry údajně ještě neřekl poslední slovo.

6. Jack Wilshere

Wilshere podával vynikající výkony již ve svých šestnácti letech a byl považován za zázračné dítě anglického fotbalu, ovšem následně nepokročil tak, jak se očekávalo. Ani Arséne Wenger či Roy Hodgson už mu tolik nevěří jako v minulosti, za což mohou jak častá zranění a pomalý návrat do formy, tak jistá forma rebelie, když byl opakovaně přistižen při porušování životosprávy s cigaretou v koutku úst. V jeho třiadvaceti však stále ještě nemusí být všem dnům konec.

[break]
5. Wesley Sneijder

Měl zažít pouze jeden soutěžní ročník s opravdu vynikající formou, ve kterém se jeho tehdejší zaměstnavatel Inter Milán radoval z vítězství v Lize mistrů. Z dotyčné reputace však podle svých kritiků žije technický špílmachr příliš dlouho, o čemž svědčí skutečnost, že v Realu Madrid se neprosadil a většinu kariéru strávil v klubech, které nejsou považovány za úplnou evropskou extratřídu - Ajaxu a Galatasaray Istanbul.

4. David Luiz

Obránce, který neumí bránit. David Luiz je podle některých hlasů jedním z nejpřeceňovanějších hráčů soudobého světového fotbalu, který sice vstřelil několik důležitých branek, nicméně vzadu často vypadá úplně ztracen. Když byla Brazílie na domácím světovém šampionátu vypráskána Německem, bývalý bek Chelsea a současný nejdražší zadák světa z Paris Saint-Germain neměl úplně čisté svědomí.

[break]
3. Radamel Falcao

Falcao zářil v portugalské a poté i v nejvyšší španělské soutěži. Dával góly za Porto, Atlético Madrid i Monaco, nicméně když byl konfrontován s nejuznávanější ligou Starého kontinentu, na někdejší střelecké úspěchy již nenavázal. V Manchesteru United od něj vedení i fanoušci čekali mnohem více a Rudí ďáblové ho podle všeho nekoupí. V roce 2014 ho ovšem srazilo těžké zranění a devětadvacetiletý "El Tygre" by ještě po jednom vlažném roce neměl být odepisován.

2. Robinho

Brazilec byl prvním velkým podpisem Manchesteru City poté, co do něj vstoupil šejk Mansour. V Premier League však patřil k největším zklamáním a také obecně prožil nekonzistentní kariéru. Když začínal v Realu Madrid, mluvilo se o něm jako o "novém Pelém", nicméně i přes velkou technickou zručnost nikdy gólově neudivoval a ani nejde říci, že by mu neseděla jenom Anglie. Příliš mu to nešlo ani během jeho působení v italské Serii A, v níž oblékal dres AC Milán. V současnosti hraje v rodné Brazílii, a to ještě zdaleka není úplným veteránem, jenž by se chtěl na konci kariéry ohřát.

1. Mario Balotelli

O "Super Mariovi" už toho bylo napsáno tolik... Italský reprezentant je populární díky své excentrické osobnosti. Je to magnet na problémy, ale pokud jde o hru, je mu vyčítán velký sobecký přístup. Balotelli má své světlé chvilky, ale když mu bylo kolem dvaceti, předpovídala se mu mnohem hvězdnější kariéra. Kvůli novým výzvám odešel z Interu Milán, v Manchesteru City jednou zářil a pak dvakrát propadl a to samé platilo i pro jeho angažmá v AC Milán. To, jak si vede v Liverpoolu, má každý v živé paměti a vyloučen není jeho brzký odchod z Anfield Road.

Jak by mohla vypadat nejúdernější XI v roce 2020?