Arsenal obhájil FA Cup, Dortmund neuspěl, Barca slaví double

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] FA Cup obhájil Arsenal, který nedal šanci Aston Ville a zvítězil s přehledem 4:0. V německém poháru díky skvělému závěru první půle uspěl Wolfsburg, ten nakonec porazil Dortmund 3:1. Treble slaví PSG a o stejný počin se pokusí i Barcelona, která uspěla i ve španělském poháru.

Sázková kancelář winmasters nabízí nejvyšší kurzy na favority!

FA Cup obhájil Arsenal, ten na domácí půdě zničil Aston Villu a zvítězil zaslouženě 4:0. Na první gól si diváci museli počkat do 40. minuty, kdy se trefil Theo Walcott. Ve druhé půli ale domácí definitivně zlomili odpor hostující obrany a nasázeli ještě tři góly. Aston Villa za celé utkání nevystřelila na branku a Wojciech Szczesny si tak připsal čisté konto.

V německém poháru uspěl Wolfsburg, a to díky skvělému závěru první půle. Do vedení šel díky trefě Aubameyanga Dortmund, ovšem v rozmezí od 22. do 38. minuty udeřil třikrát Wolfsburg. Ve 22. minutě dorazil Naldovu střelu Gustavo, o jedenáct minut se krásnou ranou prosadil Kevin de Bruyne a poslední slovo měl ve finále přesně hlavičkující Bas Dost.

Treble si připisuje Paris St. Germain. Po lize a francouzském ligovém poháru vyhrál i francouzský národní pohár. Jediným gólem se o to postaral uruguajský útočník Edinson Cavani.

A treble může získat i Barcelona. Po lize si s přehledem došla i pro trofej v rámci španělského poháru. Proti Bilbau šel katalánský klub do vedení ve 20. minutě, kdy se po krásné individuální akci trefil Lionel Messi. Druhou branku přidal Neymar a ve druhé půli se podruhé trefil argentinský útočník. Prosadit se nakonec dokázal i outsider duelu, deset minut před koncem skóroval hlavičkou Inaki Williams.

Itálie má na programu poslední kolo a zatím se odehrály dva duely. Juventus v prvním utkání nevyzrál na Veronu a remizoval 2:2. Dvakrát sice Stará dáma vedla, ale náskok ani jednou neudržela. Remízu domácím zajistil v poslední minutě Juan Gómez. Předtím mohl rozhodnout Carlos Tévez, nedokázal ovšem proměnit penaltu. Uspěl naopak AC Milán, v Atalantě zvítězil s přehledem 1:3.

FA Cup - finále:

Arsenal - Aston Villa 4:0 (40. Walcott, 50. Sánchez, 62. Mertesacker, 90. Giroud)

DFB Pokal - Finále:

Dortmund - Wolfsburg 1:3 (5. Aubameyang - 22. Luis Gustavo, 33. De Bruyne, 38. Dost)

Coupe de France - Finále:

PSG - Auxerre 1:0 (64. Cavani)

Copa del Rey - Finále:

Athletic - Barcelona 1:3 (80. Williams - 20. a 74. Messi, 36. Neymar)

SERIE A - 38. KOLO:

Hellas Verona - Juventus 2:2 (48. Toni, 90. Gómez - 42. Pereyra, 57. Llorente)
Atalanta - AC Milán 1:3 (21. Baselli - 36. Pazzini z penalty, 38. a 80. Bonaventura)