TOP 6 veteránů, kteří mohou v létě pozvednout MLS

Severoamerická soutěž již dávno není sledována skrze prsty s opovržením. V posledních letech již došlo k velkému exodu evropských hvězd, které se rozhodly za velkou louží kariérně dožít. Kdo by mohl v létě tohoto roku následovat ikony jako je David Villa, Frank Lampard nebo Steven Gerrard?

TOP 6 veteránů, kteří mohou v létě pozvednout MLS
Kdo nahradí v Chelsea Hazarda? Zde je pět možných tváří!

6) Tim Howard


Věk: 36 let
Národnost: Američan
Současný klub: Everton


Poté, co americký reprezentační brankář strávil 10 let na Goodison Parku, to vypadá, že by se mohl navrátit do rodné země. Podle posledních zpráv z Ostrovů si to v létě zamíří ke Colorado Rapids. Howard patří dlouhodobě k nejlepším gólmanům v Premier League, kde ve 411 zápasech udržel 133 čistých kont.

[break]
Přestupová tajemství byla odkryta! Co všechno prasklo?

5) Michael Essien


Věk: 33 let
Národnost: Ghaňan
Současný klub: Panathinaikos


Jméno třiatřicetiletého afrického záložníka je spojováno z MLS již delší dobu. Poté, co minulý rok odmítl nabídky Leicesteru City a Olympiacosu se zdálo, že již má kufry sbalené a letenku do Ameriky koupenou. Podobná otázka se nabízí i nyní, neboť se mluví o tom, že řecký Panathinaikos v létě skutečně opustí.

[break]
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

4) Keisuke Honda


Věk: 29
Národnost: Japonec
Současný klub: AC Milán


V tomto případě není na místě používat označení veterán, neboť japonský reprezentační záložník se v současné době nachází v nejlepších letech své kariéry, přestože forma tomu příliš neodpovídá. Bývalá opora CSKA se snažila na San Siru bojovat o místo v základní sestavě, bohužel ji to však nebylo asi souzeno. Honda by mohl po konci aktuálního ročníku Serie A zamířit do Kalifornie.

[break]
Čtvero bývalých tváří Atlétika, které odešly příliš brzy

3) Joleon Lescott


Věk: 33 let
Národnost: Angličan
Současný klub: Aston Villa


Levý obránce anglické reprezentace by měl po této sezóně podle posledních zpráv opustit svou rodnou zem a zamířit na velkou louži, kde o něj projevuje zájem Los Angeles. Lescott by tak mohl okusit souhru s ikonami jakými jsou Steven Gerrard nebo Robbie Keane. Třiatřicetiletý veterán má zkušeností na rozdávání a umí vypomoci i vepředu hlavou při rozehrávání standardních situací.

[break]
Čtyři sparťané, které spojuje brněnská minulost

2) Mikel Arteta


Věk: 33 let
Národnost: Španěl
Současný klub: Arsenal


Ostřílený španělský záložník by mohl po konci sezóny opustit Emirates. Za Gunners odehrál Arteta 148 zápasů, ve kterých si připsal 16 branek a 10 asistencí. V novém ročníku Premier League však nedostává tolik prostoru a vypadá to, že by mohl kývnout na nabídku Orlanda, které o něj projevuje zájem.

[break]
Čtyři tváře čínské Super League, které určitě znáte

1) Zlatan Ibrahimovič


Věk: 34 let
Národnost: Švéd
Současný klub: PSG


Švédský kanonýr má stále střelecký apetit a umí rozhodovat zápasy ve prospěch aktuálního mistra Ligue 1. Pod Eiffelovkou se však proslýchá, že mu kontrakt končící po konci této sezóny nebude prodloužen a vedení hledá náhradu. Ibrahimovič by spojován nejen s kluby z Itálie a Anglie, ale i s těmi z MLS, kde by mohl ve svých čtyřiatřiceti letech herně dožít.

Kvintet změn dresů loňského léta, které se zdají být zbytečné