V čem je letos Sparta lepší než Barcelona nebo Real?

V čem je letos Sparta lepší než Barcelona nebo Real?

Pražská Sparta postoupila mezi osm nejlepších celků Evropské ligy. Současně se však hraje mnohem prestižnější Liga mistrů. Již nyní je zřejmé, že obě tyty soutěže obsahují věhlasné velkokluby starého kontinentu, mezi kterými letenský kádr vypadá jako trpaslík. V čem však oproti svým slavným konkurentům kraluje? Údaj v závorce značí počet vstřelených branek v evropských soutěžích v této sezóně.

Sedm největších hvězd, které na zádech nosily číslo 7

5) Bilbao (20)


Baskický klub se také dostal v Evropské lize mezi osm nejlepších. Ve čtvrtfinále změří síly se Sevillou, která míří za třetím úspěchem v řadě. Bilbao nastřílelo prozatím 20 branek, za což ji patří v tomto žebříčku páté místo. Největší kanonádu 5:1 odnesl ve skupině L Partizan Bělehrad. Toto skupinu také šestý tým současného ročníku La Ligy vyhrál a ve vyřazovací části přešel přes Marseille a Valencii.

[break]
Čtyři mladé hvězdy, o něž bude po sezóně obrovský zájem

4) Barcelona (20)


Čtvrté místo v tomto žebříčku patří katalánskému gigantu, který se snaží navázat na svůj loňský úspěch, když ve finále v Berlíně uspěl s Juventusem. Z ofenzivního tria Barcelony jde strach a oprávněně. Messi, Suárez a Neymar mají na svém kontě největší počet zásahů. Ten celkový se pak prozatím zastavil na čísle 20.

[break]
Zlatan bez míče? Co by asi tak mohl dělat...

3) Neapol (23)


Takovou bídu Itálie nepamatuje. Po dlouhých patnácti letech nebude žádný zástupce ze Serie A ve čtvrtfinále pohárové Evropy. Pod Vesuvem se s Evropskou ligou loučili již v prvním vyřazovacím kole, kdy nad jejich sílu byl španělský Villarreal. Přesto však Neapol ostudu neudělala, neboť při svém tažení zaznamenala celkem 23 branek.

[break]
TOP 3 největší smolaři evropských soutěží nového milénia

2) Real Madrid (25)


Prvenství uniklo zatím o tři branky hvězdnému Bílému baletu, který v La Lize Barcelonu zřejmě nedožene. Chuť by si chtěla parta kolem Cristiana Ronalda napravit v nejprestižnější evropské klubové soutěži, kde Real figuruje již mezi osmi nejlepšími celky. Pokud budou chtít jít svěřenci kouče Zidana dále, musí vystavit stopku bundesligovému Wolfsburgu.

[break]
Proč by mohl dostat Guardiola Citizens na absolutní vrchol?

1) Sparta Praha (28)


Spanilá jízda pražského klubu zatím nemá konce. Ve čtvrtfinále Evropské ligy změří síly s Villarrealem, který ve skupině postoupil na úkor Plzně. Sparta tomuto žebříčku vévodí s celkovým počtem 28 branek, což je jasný signál pro všechny soupeře. Český vicemistr je při chuti a střelecky se mu daří i venku, což mohou potvrdit především Krasnodar a Lazio Řím.

Exodus na Stamford Bridge, anebo kdo bude balit kufry