Žižkov porazil Hradec a jde za postupem

Viktoria Žižkov pokračuje v tažení za postupem do první ligy, v duelu 18. kola druhé ligy vyhrála nad Hradcem Králové 3:1. Stejně jako před týdnem v Čáslavi byl hlavním strůjcem tříbodového zisku Petr Švancara, autor dvou branek.

Na Žižkově se bylo na co dívat, vždyť už v první desetiminutovce nastřelily oba týmy tyč - za domácí Bažík, na druhé straně hradecký Dvořák. Klíčový okamžik přišel ve 20. minutě, kdy Bažíka nahradil Švancara, který se pak postaral o domácí výhru. Už po pětiminutovém pobytu na trávníku se exbrněnský "Mercedes" protáhl do šestnáctky, obešel i Podhajského a vstřelil vedoucí gól.

Hosté se sice po pauze snažili o zkorigování výsledku, ale soupeře pod trvalý tlak nedostali. V 75. minutě se domácí Novotný rozpomněl na podzimní střelecké časy a překonal Podhajského, a když Švancara deset minut před koncem z penalty zvýšil náskok Pražanů na tři góly, bylo rozhodnuto. Ani branka střídajícího Pilaře už hosty na nohy nepostavila.

Opava vyhrála na hřišti Bystrce

Hned z úvodní výrazné převahy vytěžila Opava vítězný gól v duelu s Bystrcí. Po rohovém kopu poslal Mezlík z hranice šestnáctky míč houštinou hráčů do sítě. Největší příležitost domácích k vyrovnání po střele Smutného zmařil na brankové čáře obránce Kolínek.

Brňané dohrávali už od konce prvního poločasu o deseti bez vyloučeného Krejčíře, Opava se však po přestávce uspokojila a domácí tým se paradoxně v deseti vypjal k vyrovnané hře. Chyběl mu však důraz v koncovce, a to rozhodlo o ztrátě bodů.

Ústí remizovalo s ambiciózním Sokolovem

Ústí nad Labem doma uhrálo jen bod s ambiciózním Sokolovem, který dohrával v oslabení. V prvním poločase byli lepší hosté, nejprve však musel brankář reprezentační jednadvacítky Kubásek zlikvidovat v 13. minutě Karlíkovu střelu. O tři minuty později rozehrálo Ústí volný přímý kop, odraženého míče se však zmocnil hostující Dřížďal, proběhl přes půl hřiště a své sólo zakončil přesnou střelou podél vybíhajícího brankáře Nováka. Autor vedoucí branky však musel zanedlouho vystřídat kvůli zranění.

Tři minuty po přestávce vyrovnal zkušený útočník Fousek, když perfektně provedeným trestným kopem přes zeď nedal Kubáskovi šanci. Pak mířil z osmi metrů nad branku sokolovský Hájovský a vzápětí nevyužil další šanci hostů Mlika.

V 67. minutě viděl hostující Salák za zákrok zezadu na Sedláka červenou kartu a o necelou čtvrthodinu později ho následoval předčasně pod sprchy spoluhráč Mach, který dostal za faul druhou žlutou kartu. Ústí zatlačilo oslabeného soupeře do šestnáctky, Sokolov se ale urputně bránil a nakonec remízu udržel. V 90. minutě však minula hlavička ústeckého obránce Nováka pravou tyč branky hostů jen o centimetry.

Výsledky:

Viktoria Žižkov - Hradec Králové 3:1 (1:0)
Branky: 25. a 80. z pen. Švancara, 75. Novotný - 83. Pilař. Rozhodčí: Moláček - Lhoták, Ardeleánu. ŽK: Král, Švancara, Kučera - Jiroušek, Munster. Diváci: 1350.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Král, Labant, Šťastný - Stracený, Novotný, Grznár, Gula (76. Procházka), Bažík (20. Švancara) - Kalod (55. Blaha). Trenér: Skalba.
Hradec Králové: Podhajský - Karal, Wozniak, Filip (61. Bouška), Poděbradský - Jiroušek (61. Rezek), Šmarda, Černý (79. Pilař), Špidlen - Dvořák, Munster. Trenér: Klusáček.

Bystrc - Opava 0:1 (0:1)
Branka: 17. Mezlík. Rozhodčí: Mencl - Ubias, Kocourek. ŽK: Krejčíř, Novakovič - Mezlík, Partyš. ČK: 44. Krejčíř (Bystrc). Diváci: 815.

Bystrc: Hrubý - Krejčí, Houšť, Vojtíšek, Kasálek (66. Mrázek) - Hlavatý (58. Zedníček), Novakovič, Bajer, Belej - Bilik, Smutný (46. Michal). Trenér: Machala.
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Jelínek - Partyš (85. Halaška), Kiša, Wirth, Zapletal (65. Víšek) - Janoviak (80. Půda), Kozák. Trenér: Neček.

Ústí nad Labem - Sokolov 1:1 (0:1)
Branky: 48. Fousek - 16. Dřížďal. Rozhodčí: Mikel - Možíš, Hájek. ŽK: Dvořák, Karlík - Koukal, Gába, Mach. ČK: 67. Salák, 81. Mach (oba Sokolov). Diváci: 582.

Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, T. Novák, Džuban, Hanzlík - Palša, Martykán, Karlík (88. Vondrášek), Sedlák - Fousek, Procházka. Trenér: Rys.
Sokolov: Kubásek - Dřížďal (20. Kura), Hájovský, Němeček, Mach - Szabo, Gába, Jiráček - Salák, Mlika (65. Šorfa), Koukal (83. Huber). Trenér: Pulpit.

[ 25.3.2007 - ČTK | Foto: skhradeckralove.cz ]