Zúčtování: Potočný fauloval a Vácha měl být vyloučen

Hned ke třem ze čtyř nejdiskutovanějších rozhodnutí rozhodčích uplynulého kola se Komise rozhodčích vyjádřila při svém úterním zasedání a všechny tři potrestala, zatímco to čtvrté nechala bez povšimnutí. Dva zápasy si nezapískají Ardeleánu s Příhodou a jedno kolo si odpočine Hrubeš. Pomezní o víkendu fungovali spolehlivě.

Už po třetí v sezoně byl jednozápasovou stopkou potrestán hlavní sudí Karel Hrubeš za to, že v 68. minutě utkání mezi domácími Teplicemi a Příbramí nenařídil penaltu pro Příbram.

Dva zápasy si nezapíská také sudí Radek Příhoda, pro kterého je to ale vůbec první trest. Jeho jméno sice na zasedání Komise zaznělo už dvakrát, ale v obou případech v dobrém. Nejprve se za něj Komise postavila v srpnu, kdy se ztotožnila s jeho rozhodnutím nařídit penaltu v zápase Jablonce se Slováckem, a naposledy byl zase vychválen za skvěle zvládnuté derby pražských „S“. V zápase Sparty se Zlínem už však Komise nemohla přehlédnout Váchovu vysokou nohu, kterou trefil do hlavy Fantiše a po které měla následovat druhá žlutá, a tím pádem červená karta pro sparťanského středopolaře. „Radek Příhoda se dopustil hrubé chyby, když ve 49. minutě neudělil 2ŽK/ČK hráči domácích č. 6 za bezohledné kopnutí soupeře do hlavy v souboji o míč v nepřerušené hře,“ píše se v komuniké.

Mazuchovu volejbalovou smeč, po které měla přijít taktéž druhá žlutá pro sparťanského obránce, však Komise stejně jako sudí Příhoda přehlédla. Od Deníku Sport si sudí Příhoda svým výkonem vysloužil známku číslo 4.

Je problémem Sparty i obří propast mezi Letnou a Strahovem, který funguje mnohem lépe?

Třetím hříšníkem 21. kola byl Petr Ardeleánu, který obral Slavii o dva body a do čela ligové tabulky posadil Plzeň. Před libereckým gólem totiž Potočný nepovoleně zboural Zbořila, načež mělo být pískáno od branky Slavie, ale místo toho Ekpai vyrovnal na konečných 1:1.

Plzeňský tříbodový gól v poslední minutě zápasu v Karviné byl podle dostupných záznamů v pořádku, ale David Limberský už tou dobou neměl být na hřišti. Podle Michala Petráka z pořadu Zlatá Píšťalka totiž měl vidět červenou kartu za zmaření vyložené brankové příležitosti, ale píšťalka sudího Zelinky zůstala němá. Stejně tak zápis z jednání Komise, která k jeho dosavadní pětizápasové stopce mohla přidat dobré dva zápasy navíc.

Vyhledávací databázi trestů rozhodčích nově naleznete na Reflist.cz.