Klokan Hubínek: Příbram má stále o co hrát

Klokan Hubínek: Příbram má stále o co hrát
ROZHOVOR

Na jaře se jeho tým trefil až v šestém zápase a posbíral jen tři body za tři bezbrankové remízy. S výjimkou zápasů na Spartě a doma s Plzní to ani herně nebyla zrovna hitparáda, a když už to konečně vypadalo, že se vše zlomí, přišel obrat a konečná prohra 1:2 s Duklou. Do klíčového zápasu v Příbrami ale půjde Michal Hubínek sebevědoměji. S reprezentační jednadvacítkou totiž absolvoval povedený sraz a alespoň na chvíli vyhnal z hlavy záchranářské myšlenky.

Jak jste si užil sraz reprezentační jednadvacítky?

Užil, jako vždy. Po delší době jsem viděl kluky z ostatních klubů a teď ještě navíc i pár nových, co s námi byli poprvé. Beru to vždy jako odměnu.

Kdo z těch nových na vás udělal největší dojem?

Jakub Nečas. První zápas se mu hodně povedl, a když poté nastoupil do druhého, nahrál na rozhodující gól, což pro něj bylo velmi důležité.

Jaká byla v kabině nálada?

Dobrá, protože se podařilo oba přípravné zápasy vyhrát, a to je pro naši psychiku hodně důležité. Přesto nás trenér nabádá, abychom nepolevili a pořád s pokorou pokračovali v té tvrdé práci, která nás posouvá stále blíž k úspěchu na Euru.

Pomohl vám ten optimismus a euforie všude okolo nemyslet na černou šňůru Bohemky, nebo to má hráč v hlavě pořád?

Od toho se musíte oprostit. Když jste na repre srazu, tak jste na repre srazu a neměl byste myslet na klubové záležitosti. A stejně to platí i obráceně.

A nemohlo být právě trápení Bohemky důvodem, proč jste s Milanem Havlem do zápasu proti Slovensku nezasáhli a Dominik Mašek nebyl na sraz ani nominován?

Ne, to není ten důvod. Ohledně našeho startu proti Slovensku trenér bral na vědomí naše vytížení v předchozím týdnu, kdy jsme měli dohrávku s Plzní a hráli tak tři zápasy. Proto jsme se po vzájemné diskusi dohodli, že do tohoto zápasu nezasáhneme.

A dokážete říct, co je teď v Bohemce špatně?

Největší problém je rozhodně útočná fáze a střílení gólů. Do šancí se poměrně dostáváme, ale zatím z nich dokážeme proměnit pouze zlomek.

Prvních pět zápasů na jaře jste nedokázali dát gól vůbec, přizpůsobil se tomu nějak trénink? Trénovali jste více koncovku?

Ano, koncovku a částečně přechodovou fázi.

Proti Dukle už to tam sice konečně spadlo, ale zápas jste nakonec nezvládli, jak se vám šlo do dalšího týdne?

Z gólu jsme měli obrovskou radost, zvlášť když jsme ho dali už v první minutě. Věřili jsme, že to je ten moment, kdy se zlomilo naše prokletí, a zápas zvládneme, ale o to více jsme byli na konci zklamaní. Stálo nás to hodně sil, ale nezbývá nám, než se z toho poučit a jít dál.

Jaké ponaučení si z toho vezmete?

Že gól v první minutě nám zápas nevyhraje a příště se budeme muset snažit přidat další.

Teď vás čeká důležitý zápas v Příbrami, kde už prostě musíte vyhrát, trénujete jinak?

To musíme, ale trénink se nijak výrazně nemění. Jen se stále více zaměřujeme na tu koncovku.

Vnímáte ten zápas jako klíčový?

Já rozhodně, ale stejně tak jistě i celá Příbram.

Myslíte, že ta ještě má o co hrát?

Rozhodně. Kdyby nás nedejbože porazila, tak je úplně zpět ve hře.

Jdete do zápasu jako favorité, nebo má aktuální krize Bohemky větší váhu než pořadí a body v tabulce?

Myslím, že zažíváme jen výsledkovou krizi, nikoliv herní, takže z tohoto pohledu by žádnou váhu mít neměla. Do zápasu jdeme jako favorité a jdeme tam vyhrát.

A co podle vás teď potřebuje Bohemka, aby se zvedla, čímž nemyslím jen vyhrát v Příbrami, a v klidu se udržela v první lize?

Pokračovat v kvalitních výkonech a začít střílet góly. Když zefektivníme tu koncovku, tak o záchraně nepochybuji.