Hádanka: Vzpomenete si na tři poslední nejlepší střelce české ligy kromě Lafaty?

Hádanka: Vzpomenete si na tři poslední nejlepší střelce české ligy kromě Lafaty?

David Lafata je absolutním králem střelců samostatné české ligy. Jednak jich dal nejvíce a jako jediný také zvítězil pětkrát. Dvakrát v Jablonci, ve zbývajících případech ve Spartě. Její kapitán může připsat další zářez také letos. Pokud ale chceme najít v historických tabulkách jiné jméno než to jeho, musíme, s jednou výjimkou, jít hodně dozadu. Takže jak by řekli ráno v jednom rádiu - zpátky do minulosti.

Josef Hušbauer, 2013/2014

Kdysi sparťanská opora se naprosto odlišuje od všech ostatních nejlepších střelců. Hušbauer je totiž jediným středopolařem, který kdy triumfoval. Marek Heinz a Jiří Štajner se sice pohybovali na pomezí zálohy a útoku, nicméně neoperovali tak hluboko v poli jako sedmadvacetiletý nosíč sešívaného dresu.

Gól s největší pravděpodobností vsítí po ráně ze střední vzdálenosti a nejinak tomu bylo i před třemi lety. Tehdy mu tam spadl pomalu každý pokus. S osmnácti brankami se výrazně podílel na zatím posledním titulu pro celek z Letné. Neprožil jediné delší období sucha a pouze jedenkrát se stalo, že by jeho trefa nepřispěla alespoň k zisku bodu.