Mohlo to skončit i hůř, hodnotí Habanec zápas s Düsseldorfem

Mohlo to skončit i hůř, hodnotí Habanec zápas s Düsseldorfem
OBSAHUJE OHLASY

Brněnské Zbrojovce se v přípravě nedaří. Naposledy podlehli svěřenci trenéra Svatopluka Habance německému Düsseldorfu 0:1. Kouč Brna proto moc spokojený nebyl ani s předvedenou hrou, ani s výsledkem.

"Pro všechny hráče to dnes bylo poučení," začal Habanec pro klubový web Zbrojovky (fczbrno.cz). "Velký rozdíl dnes byl v rychlosti práce s míčem. Je holým faktem, že v tom svět teprve doháníme. Dva doteky jsou strop, třetím dotekem ztrácíte balon. Dnešní zápas byl v tomhle ohledu školou," řekl k utkání.

"Nebudeme si nic nalhávat, i druhá bundesliga má úroveň, což dokázal nedávno třeba Furth, který porazil Plzeň 5:1. Nám Düsseldorf naznačil, kde máme rezervy," pokračoval. 

"Zejména prvních třicet minut jsme byli na míči až jako druzí. Ve druhé půli jsme neměli špatné pasáže, nastřelili jsme tyčku a nedotáhli další možnosti. V některých momentech, třeba při útočných autech, jsme byli nedůslední a z jedné brejkové situace jsme byli potrestáni. Ta situace byla dobře zahraná právě i díky rychlosti práce s míčem," hodnotil jednotlivou pasáž hry.

"Přiznejme si, že utkání mohlo skončit i vyšším rozdílem, několikrát nás podržel jistý Dušan Melichárek," přiznal brněnský kouč. "Co se týče soubojů či určitých posunů, nemám zásadních výčitek. Celkově nám ale zápas ukázal, jak moc musíme zabrat, tréninkem počínaje a zápasem konče," ukončil Habanec svůj projev.