Sparta v generálce nerozhodně s nizozemským Vitesse

Sparta se ve čtvrteční podvečer utkala před slušně zaplněnými tribunami Letné v poslední přáteláku před ostrými zápasy s nizozemským Vitesse Arnhem. V základní sestavě naskočili k zápasu hned čtyři nováčci. Hlavním rozhodčím duelu byl ostřílený český sudí Radek Příhoda.

Zápas pro Letenské nezačal dobře, neboť v jedenácté minutě inkasovali po rohu gól hlavičkou Bryana Linssena. Do konce poločasu se poté již žádný z týmů netrefil a do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Vitesse. V 56. minutě měl obrovskou šanci Švýcar Marc Janko, ale při svém pokusu pouze přestřelil branku soupeře. V šedesátéprvní minutě pronikl rohový kop do pokutového území Vitesse, Josef Šural si k němu našel cestu a neomylně zakončil do sítě soupeře. Asi čtvrt hodiny před koncem mířil po centru Lafaty Janko pouze na brankáře Arnhemu. V děvetaosmdesáté minutě předvedl své brankářské umění Martin Dúbravka, když vykryl pěknou střelu Foora zpoza vápna. Do konce zápasu se již nic zásadního nestálo a utkání tedy skončilo nerozhodně, 1:1.

Sparta Praha - Vitesse Arnhem 1:1 (0:1)

Góly: 11. Linssen - 61. Šural

Žluté karty: 51. Štetina, 66. Frýdek, 83. Vatajelu - 67. Serero, 71. Dabo

Sestava Sparty: Dúbravka – Zahustel (46. Karavajev), Kaya, Štetina, Vatajelu (87. Juliš) – Sáček, Frýdek M. – Šural (76. Ćivić), Lafata, Kadlec V. (46. Plavšić) – Janko