Real se údajně dohodl s Monakem na přestupu Mbappého. Z té částky jde až strach!

Real se údajně dohodl s Monakem na přestupu Mbappého. Z té částky jde až strach!

Na přestupovém trhu se schyluje k obchodu, který se nesmazatelně zapíše do historie tohoto sportu a nechá za sebou i loňský přesun Paula Pogby na Old Trafford za 105 milionů eur. Shodou okolností se jedná opět o francouzského hráče, který tak moc okouzlil Bílý balet, že pro madridský gigant nebude problém vysolit astronomickou částku.

Teprve osmnáctiletý kanonýr Kylian Mbappé očaroval celou Evropu. Svými výkony v dresu Monaka v uplynulé sezóně na sebe strhnul pozornost a zájem byl registrován na vícero adresách. Ještě před rokem ho nikdo neznal, ale jeho střelecký apetit v Ligue 1 a Lize mistrů nešlo přehlédnout. Vždyť knížecí klub dovedl v prestižní evropské klubové soutěži až do semifinále a po sedmnácti letech ovládlo Monako francouzskou ligu.

Španělský list Marca hovoří o tom, že prezident Realu Florentino Pérez je ochotný zaplatit za jeho zisk až 180 milionů eur a oba kluby se prý na přestupu již dohodly a vše bude velmi brzy oficiálně představeno veřejnosti. V toto případě by se tak Mbappé stal nejdražším hráčem světa. S Realem by měl podepsat smlouvu na šest let a získat roční plat sedm milionů eur.

Mbappé má v Monaku platný kontrakt až do roku 2019, ale mnozí zvěstovali, že v létě změní klubové barvy. Ve čtyřiceti ligových zápasech dal tento talentovaný mladík 16 branek, v Lize mistrů pak v devíti zápasech skóroval hned v šesti případech. Pomalu se rozkoukává i v reprezentačním výběru, kde odehrál čtyři utkání.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.