Pardubice plánují radikální opravu jejich stadiónu: Bude vzdušný, jednoduchý a pro 5000 diváků

Pardubice plánují radikální opravu jejich stadiónu: Bude vzdušný, jednoduchý a pro 5000 diváků

Druholigové Pardubice hodlají výrazně zlepšit své stávající zázemí. Chátrající Letní stadion byl v minulosti velkou chloubou města a tamní radní připravují plán na jeho opravu a vylepšení. V současné době opatřují úředníci všechna povolení a architekti dokončují projekt, který by se měl začít stavět v roce 2018.

„Projekt vzniká. Na podzim bychom měli mít už hotové náležitosti územního řízení. Je tam i tzv. malá EIA, která posoudí vliv stavby na její okolí,“ prohlásil primátor Pardubic Martin Charvát, který věří, že se na tento stadión po deseti letech půstu vrátí opět druhá liga. Mezitím areál sloužil k tréninku hokejistů, fotbalistek a hráčům amerického fotbalu.

„Zatím jsem s postupem spokojený. Když nám v květnu projektant ukazoval konečnou verzi, se kterou půjdeme do územního řízení, tak jsem byl mile překvapený. Měl by to být takový vzdušný, jednoduchý fotbalový stadión pro asi pět tisíc diváků, což je minimální požadavek svazu na pořádání ligových zápasů,“ dodal primátor.

„Vypsáno bude znovu více dotačních programů, v nichž ministerstvo školství bude podporovat kluby a věci spojené se sportem. Město načerpalo od banky miliardový rámec, který má proinvestovat do roku 2021. Z něho je významná část nepřímo vyčleněná na Letní stadion. Nicméně jakákoliv podpora z ministerstva či asociace může tuto bilanci vylepšit,“ říká šéf FK Pardubice Vladimír Pitter, který projekt podporuje. Nový stánek by se pak velmi podobal například stadiónu z Karviné.