Van Kessel kritizoval Zlín i českou ligu, schytal to od Tvrdíka a v League One pak zazářil

Van Kessel kritizoval Zlín i českou ligu, schytal to od Tvrdíka a v League One pak zazářil
OBSAHUJE VIDEO

Kmenový hráč Slavie Gino van Kessel měl podle médií v letním přestupovém okně zamířit na hostování do Fastavu Zlín, kterému však nakonec dal košem a v té souvislosti si neodpustil ani štiplavou poznámku.

Bývalý hráč Trenčína, jenž neuspěl ani na jaře v polské Ekstraklase v mužstvu Lechie Gdaňsk, odmítl v průběhu léta i nabídky z Rakouska či Kypru a nakonec si vybral třetí nejvyšší anglickou soutěž League One.

Když dorazil na ostrovy, kde bude oblékat trikot Oxfordu United, neodpustil si poznámky ohledně české ligy a právě Ševců, kteří o něj usilovali několik týdnů.

V interview pro Oxford Mail uved, že mu přijde League One kvalitnější a sledovanější než HET liga a o zmíněném Fastavu pronesl že je to pouze "malý klub na vesnici".

Aubameyangův návrat na San Siro? AC Milán podle něj trestuhodně spí

A to nenechalo v klidu ani šéfa sešívaného představenstva Jaroslava Tvrdíka. "Výkony nepodložená arogance Van Kessela a jeho otce, který je jeho agentem, je neuvěřitellná. Urážky Zlína jen dokazují hloubku našeho omylu," sdělil první muž úřadujícího českého šampiona, který už s rychlonohým ofenzivním borcem evidentně nepočítá.

Pokud by se Van Kesselovi v Oxfordu dařilo, třetiligový klub by mohl využít opci a z Edenu ho vykoupit za 900 tisíc eur.

United začali soutěž výtečně a po dvou kolech vedou tabulku se skóre 5:0. V posledním vítězném duelu proti Porstmouthu se mezi střelce zapsal právě i Van Kessel a stačily mu na to pouhé tři minuty na hřišti. V 79. minutě vystřídal a v 82. minutě již skóroval.

Jenže skvěle odstartoval reprezentant Curacaa také ve Vršovicích a pak už to všichni znáte...