MSFL: Velké Meziříčí zostudilo Hodonín 5:0, naděloval i Prostějov. Kalvoda probudil HFK

Pavel Simr s Petrem Dolejšem znovu ukázali, jak velkým přínosem jsou pro Velké Meziříčí v Moravskoslezské fotbalové lize. V 9. kole zařídili exligoví hráči svému týmu všechny góly v Hodoníně a lídr tabulky vyhrál hladce 5:0. Na hřišti soupeře naděloval také Prostějov, který si odvezl všechny body z Petřkovic po výhře 4:0. Po změně trenéra konečně zabral HFK Olomouc a odlepil se ode dna.

Velké Meziříčí si i nadále podmaňuje MSFL. Osmou výhru z devíti zápasů si připsalo na půdě ambiciózního Hodonína, který vede bývalý ligový kouče František Komňacký. Jeho plány rozmetala už po 35 odehraných minutách dvojice Simr s Dolejšem, kteří se postarali o rychlé vedení hostů 3:0. Po změně stran se oba trefili ještě jednou, výsledek 5:0 završil v 83. minutě Simr, který zároveň pečetil svůj hattrick. Bývalý hráč Brna, Mladé Boleslavi či Jihlavy si v tabulce střelců polepšil na devět přesných zásahů.

Lépe je na tom už jen další někdejší ligový hráč David Pašek z Líšně s 10 brankami a kroměřížský Jan Silný s 11 góly. Nejlepší střelci na sebe narazili právě v rámci 9. kola. Ani jeden z nich se ovšem tentokrát netrefil. Brněnská Líšeň vyhrála 2:0 po trefách Minaříka s Machálkem z prvního poločasu.

Kroměříž spadla po druhé porážce v řadě až na čtvrtou příčku, jeho zaváhání využil Vyškov s Prostějovem. Vyškov pod vedením dlouholetého ligového stopera Jana Trousila porazil Rýmařov 2:0 a je třetí, na druhou pozici se jen díky lepšímu skóre vyhoupl Prostějov. Ten zvládl utkání na půdě petřkovické Odry vcelku suverénně a vyhrál 4:0. „Bylo jasné, že zápas bude vzhledem k rozměrům hřiště složitý a bude to boj. Nakonec jsme všechna naše předsevzetí naplnili,“ těšilo po vítwzném utkání prostějovského kouče Oldřicha Machalu.

Teprve podruhé si plný bodový zisk připsal HFK Olomouc. Po domácím debaklu v minulém kole 1:7 od Líšně skončil u týmu trenér Roman Sedláček a jeho místo zaujal zkušený Leoš Kalvoda, který zná prostředí holického týmu velmi dobře ze svého dřívějšího působení v klubu. A léčba novým koučem rychle zabrala. HFK vydřel výhru 3:2 v Hulíně díky trefě Krejčího z 85. minuty a odlepil se ode dna tabulky MSFL. Na poslední 16. místo klesla Mohelnice, která dál čeká na první výhru v soutěži, stejně jako předposlední Viktoria Otrokovice.

MSFL, 9. kolo:
Hodonín – Velké Meziříčí 0:5
(3., 21. s 83. Simr, 35. a 57. Dolejš, 320 diváků)
Mohelnice – Hlučín 0:2 (50. Kraut, 85. Ságner, 210 diváků)
Hulín – HFK Olomouc 2:3 (8. Minář, 75. Motal – 18. Dabič, 51. a 85. Krejčí, 151 diváků)
Petřkovice – Prostějov 0:4 (13. Machynek, 27. Fládr, 63. Langer, 86. Zapletal, 168 diváků)
Uherský Brod – Uničov 0:0 (349 diváků)
Líšeň – Kroměříž 2:0 (31. Minařík, 37. Machálek, 310 diváků)
Vyškov – Rýmařov 2:0 (5. Bennett, 87. Jeřábek, 250 diváků)
Valašské Meziříčí – Otrokovice 3:0 (20. a 55. Gebert, 90. Drozd, 275 diváků)

Aktuální tabulku MSFL a kompletní rozpis zápasů najdete zde

Kdo také trénuje v MSFL? Bílkův asistent u nároďáku i ligové stálice se stovkami startů