Horváth o přestupové politice na Letné: Stačilo přivést 2 bomba hráče. Když to přeženu, třeba Van Persieho

Pavel Horváth, současný trenér druholigového Baníku Sokolov, kterému patří ve Fotbalové národní lize průběžná dvanáctá pozice, se vůbec nediví tomu, že jeho bývalý zaměstnavatel z letenské Generali aréně v současnosti nebojuje s Viktorií Plzeň o svůj třináctý český titul.

Horváth o přestupové politice na Letné: Stačilo přivést 2 bomba hráče. Když to přeženu, třeba Van Persieho

"Ŕíkám, co si po čtvrtstoletí v profesionálním fotbale myslím. Pokud do základní sestavy přijde nový hráč, i tak chvíli trvá, než si zvykne. A může mít nejvyšší kvalitu. Pokud jich přijde sedm, je to blázinec. Zvlášť pokud jde o cizince. Pět letních posil z Boleslavi by byl menší zásah, než když dorazí Turek, Kamerunec a Izraelec," citoval server idnes.cz slova bývalého středopolaře Sportingu Lisabon, Visselu Kóbe či Galatasaraye Istanbul.

Dvaačtyřicetiletý odborník, jehož konto zdobí pět tuzemských titulů, příliš nerozumí letní přestupové politice slavného "S". "Na české poměry investovala Sparta strašný ranec, ale já bych místo šesti raději přivedl dva bomba hráče. Když to přeženu, třeba střelce Van Persieho z Fenerbahce. Ti, co přišli do Sparty, zase takoví borci nejsou, aby stáli tolik peněz. Buď angažovat mladé nadějné, kteří půjdou zpeněžit, nebo top hráče, kteří mužstvo potáhnou. Nic z toho se neukazuje," pokračoval webem idnes.cz zmíněný bývalý český reprezentant s devatenácti mezinárodními starty.

Stramaccioni mluvil s Křetínským před i po zápase: Stále máme cíl dostat se na pozici zajišťující účast v Lize mistrů

A sokolovský stratég se v souvislosti s áčkem Sparty nebál ani konkrétních příkladů. "Dovolím si porovnat mladého Sáčka a Francouze Mavubu. Oba střední záložníci, oba podobně kvalitní. Jestli první bere sto tisíc měsíčně a druhý půl milionu, je to pro mě nepochopitelné. V kabině to může dělat dusno, zvlášť když se nedaří," doplnil ten, jenž se chce přihlásit na studium profilicence, kterou podle svých slov dokončí v roce 2020.

Zatím ho nepřesvědčil ani Andrea Stramaccioni, jenž v metropoli pracuje s nejpočetnějším realizačním týmem v historii české nejvyšší soutěže. "Zajímalo by mě, proč takové možnosti, jaké má Stramaccioni, nedostal žádný český kouč. Myslím, že tu špatní trenéři nejsou. Třeba Víťa Lavička. Kdyby měl takovou podporu všech lidí v klubu, shodné finanční možnosti, měl na práci v uvozovkách klid, byl by určitě schopný tým připravit," zakončil bývalý plzeňský asistent s krátkou minulostí v Jiskře Domažlice, jehož vyjádření vyšlo na portálu idnes.cz.

Uhrin odstupovat nehodlá: Cítím, že mám týmu co dát a dělám maximum