Eindhoven Sadílkovi vylepšil podmínky, Van Bommel z něj udělal kapitána

Mládežnický reprezentant Česka Michal Sadílek měl s PSV Eindhoven smlouvu do roku 2019. Nyní už to ale neplatí - třiadvacetinásobný šampion Eredivisie mu dohodu prodloužil do června 2020, s tím, že se mu vylepšily i osobní podmínky.

Eindhoven Sadílkovi vylepšil podmínky, Van Bommel z něj udělal kapitána

"Je to ocenění Michalových kvalit. Tím, že klub přišel s novou smlouvou už dva roky před koncem té stávající, ukazuje, že je s Michalem spokojený. Je to lukrativní kontrakt. Je vidět, že PSV s ním do budoucna počítá," pronesl záložníkův agent David Nehoda.

A co první dojmy mladíka, jenž s áčkem PSV pouze trénuje a zatím nastupuje za mládežnické celky? "Hned po podpisu smlouvy mi ředitel klubu Marcel Brandt řekl, že je to zasloužené a že jsem si to vydřel. Beru to tak, že jsem si o to řekl výkony v současné i minulé sezoně. Jsem za to moc rád, tímhle to ale nekončí. Tím to začíná. Už před sezonou jsem mluvil s trenérem devatenáctky Markem van Bommelem, který mi říkal, že by nevadilo, kdybych přeskočil juniorku a šel bych rovnou do áčka, že se to klidně může stát. Ředitel Marcel Brandt zase říkal, že teď nehledá nové posily, ale že chce hodně kluků od nás posunout výš. Že vidí, že jsme talentovaní a máme výkonnost. Říká se, že Van Bommel by se měl za rok nebo za dva stát hlavním koučem áčka. A tím, že mě teď trénuje a zvolil mě kapitánem týmu, tak ve mně asi má důvěru," doplnil Českou tiskovou kanceláří citovaný odchovanec Slovácka, jenž odešel do země tulipánů už v roce 2015.

Osmnáctiletý borec je hlavní tváří české devatenáctky, který by měl brzy pomoci i Lavičkovým Lvíčatům. V aktuálním soutěžním ročníku by mohl dosáhnout i prvních minut v nejvyšší nizozemské soutěži, které po osmi kolech vládne právě PSV s náskokem pěti bodů na druhý Ajax.

Šumský našel ve 2. lize důvěru i štěstí v osobním životě: Cítím, že jsem na dobré cestě