Řada lidí neustále omílá, že v Plzni jsou hráči bez motivace, sportovního hladu a za zenitem...

Řada lidí neustále omílá, že v Plzni jsou hráči bez motivace, sportovního hladu a za zenitem...

Staronový kormidelník Viktorie Plzeň Pavel Vrba se na startu zimní přípravy přiznal, že tak krásný podzim na západě Čech nepředpokládal.

Co ho překvapilo nejvíce? "Spousta lidí neustále omílá, že v Plzni jsou hráči, kteří mají zenit za sebou. Že nemají motivaci, sportovní hlad. Ano, nejsou to nejmladší ročníky, ale mají vysokou kvalitu a na hřišti to dokazují," upozornil na stránkách idnes.cz bývalý kouč české reprezentace.

Na mysli měl hned několik tváří včetně Hubníka, Kozáčika, Koláře, Petržely či Limberského. Pro všechny zmíněné má však slabost a kvůli jejich přístupu ještě je ani daleka neodepsal. "I další. Dokonce si myslím, že si fotbal užívají víc než před šesti sedmi lety. Tehdy byli jiní. Řekl bych, že tolik neblbnou. Už to nejsou kluci. Změnili se v mnoha směrech, prošli různými životními zkušenostmi, které je posílily. Teď to s nimi mám jednodušší a vnímám, že si chtějí co nejvíc prodloužit kariéru. Váží si toho, co dělají a čím se živí," pokračoval na webu idnes.cz nadřízený Čermáka, Krmenčíka, Hrušky a spol.

Jeho soubor aktuálně vládne HET lize s obrovským náskokem a vypadá to tak, že bude mít český fotbal opět po pár letech zastoupení v základní skupině milionářské Ligy mistrů. "No právě, a někteří ji můžou zažít naposledy. Taková šance se nesmí promarnit," uzavřel idnes.cz citovaný stratég, jehož první a zatím poslední zahraniční misí byla dagestánská Anži Machačkala.

Druhý duel roku 2018 sehraje Viktoria proti Jiskře Domažlice. Vůbec první měření sil proběhlo s Ústím nad Orlicí, jehož síť rozvlnili Krmenčík, Kolář a Petržela.

Sukup ukončil bulharskou misi, upsal se Zbrojovce a říká: Brno je velký klub