Reus by rád nabral ztracenou formu, na přestup zatím nemyslí

Reus by rád nabral ztracenou formu, na přestup zatím nemyslí

Borussia Dortmund nezažila podzim zrovna podle svých představ. V německé bundeslize našla recept pouze na dva z posledních deseti soupeřů a v prestižní Lize mistrů se s pouhými dvěma body se štěstím ocitla až na třetím místě. Přesto není všem špatným dnům konec. Při cestě zpět na vrchol by jí měl dopomoct zkušený záložník Marco Reus.

Marco Reus se vlivem svého zranění kolenních vazů, které se mu nešťastně přihodilo 27. května 2017 ve finále německého Ligového poháru, v němž Borussia porazila Eintracht Frankfurt 2:1, na trávník nepodíval, ovšem s příchodem jarní části sezony i on začal pomalu vyhlížet svůj možný návrat. Na tréninkovém soustředění v jižním Španělsku se nevyhnul přímé konfrontaci s několika novináři, s nimiž probral současné dění v klubu, své první pocity při návratu po zranění a také plány do blízké budoucnosti. 

„V momentě, kdy jsem se dozvěděl, že budu svému týmu chybět takhle dlouho, jsem nezažíval zrovna příjemné chvilky. Fotbalista patří na trávník a tam jsem se chtěl co nejdříve vrátit. Jsem velice netrpělivý člověk, ale v takovém okamžiku vám nezbude nic jiného, než zůstat optimistický,“ prozradil fotbalista své první dojmy. 

„Jsem opravdu velmi šťastný, že tu mohu být a s kluky společně trénovat. Strávil jsem spoustu času individuálním tréninkem a také jsem se několik dní připravoval v Dubaji, takže je tohle pro mě něco jako druhé tréninkové soustředění,“ zažertoval. 

„Přesto vám nedokážu říct, kdy se na trávník vrátím. Jsem si vědom celého dění v klubu, jež bylo těžké sledovat pouze z tribuny, ale nyní se pokusíme dát věci opět do pořádku,“ dodal. 

Ačkoliv si Reusova absence vyžádala několikaměsíční pauzu, média se ihned po prvních známkách jeho návratu neubránila spekulacím o možném odchodu z klubu. Sám hráč ještě před necelým rokem uvedl, že by rád zkusil novou výzvu, nyní však po tak těžkém zranění na přestup vůbec nemyslí. Důležité pro něj je se dostat opět do formy a s trochou štěstí být v nominaci na nadcházející mistrovství světa. 

„S trenérem Joachimem Löwem jsem v kontaktu, což je pro mě důležité. Co je však mnohem důležitější, je to, abych se dostal zpět do formy a začal aktivně hrát. Jakmile najdu místo v základní jedenáctce, teprve pak chytím svůj obvyklý rytmus a mohu pomýšlet na velké věci.“