Francouzská liga po dvou chybách dočasně ruší systém goal-line technology

Francouzská liga po dvou chybách dočasně ruší systém goal-line technology

Tzv. systém goal-line technology je všeobecně znám po celém světě. U nás nebo v Anglii se vyskytuje pod názvem jestřábí oko a zatím u něj problémy odhaleny nebyly.  Francouzská liga však v posledních dnech zaznamenala rovnou dvě chybná hlášení a systém se rozhodla dočasně pozastavit.  

Francouzská liga až do dalšího oznámení zrušila veškerou funkci podporující systém goal-line technology. Ta se hned ve dvou po sobě jdoucích případech mýlila a hlavní sudí byl nakonec nucen pokračovat bez ní.

První případ nás zavede do čtvrtfinále Coupe de la Ligue, kde se utkalo Amiens FC s PSG (0:2).  Použitá branková technologie vůbec neupozornila sudího na druhý gól pařížského celku a ten se musel nakonec poradit s videorozhodčím, aby gól uznal.

Podobná situace nastala v 17. kole ligového utkání Angers a Montpellieru (1:1). Hodinky na sudího ruce, které mají vyslat signál vždy, když míč přejde přes brankovou čáru, celý druhý poločas nepřestaly vibrovat a po celou dobu chybně hlásily vstřelenou branku. Sudí je nakonec odložil.

Na podobné problémy upozornily i ostatní kluby během začátku aktuálního ročníku. Celý případ byl tak dlouho přehlížen, až se nakonec představitelstvo francouzské ligy sešlo a technologii zrušilo. O jejím dalším působení se bude diskutovat příští týden.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.