Kane odešel z Arsenalu kvůli nadváze, říká tehdejší ředitel

Harry Kane odešel z Arsenalu do Ridgeway Rovers kvůli nadváze, alespoň to jsou informace tehdejšího ředitele mládežnické akademie "Gunners" Liama Bradyho. K celé akci, kdy byl tehdy devítiletý Kane propuštěn z mládežnické akademie Arsenalu došlo v roce 2002 a Kane se vzápětí vrátil do nedalekého Ridgewaye, kde s fotbalem začínal.

Kane odešel z Arsenalu kvůli nadváze, říká tehdejší ředitel

Zajímavostí je, že během jedné sezóny v Arsenalu se Kane potkal s jiným fotbalistou, který v současnosti hraje Premier League, a sice s Benikem Afobe, který je však nyní ale z Bournemouthu na hostování v druholighovém Wolverhamptonu. Přes Ridgeway se Kane dostal do Watfordu, odkud zamířil v roce 2004 do Tottenhamu, kde působí dodnes a je tedy jeho odchovancem a jedním z historicky nejúspěšnějších produktů akademie.

„(Kane) odešel z Arsenalu kvůli nadváze, byl takový malý, kulaťoučký. Chtěli jsme ho zkusit z místního Ridgeway, ale po sezóně šel zase zpátky, neviděli jsme v něm potenciál. Vůbec neměl atletickou postavu a my jsme tehdy v Arsenalu věřili, že budoucnost fotbalu je čistě v atletice. Mnohem víc nadějí jsme vkládali právě do Afobeho,“ prohlásil nyní s odstupem času pro Corriere della Sera tehdejší ředitel mládežnické akademie Liam Brady, který v roce 2002 rozhodl o Kaneovo odchodu.

„Podle mě je v současnosti po Ronaldovi a Messim třetím nejlepším fotbalistou na světě. Premier League je těžká a on už v ní podává extrémně dobré výkony několik sezón v řadě. Jen mě mrzí, že se tolik prosadil právě v dresu našeho největšího rivala,“ dodal Brady. O Kaneovi se v této chvíli nejvíce spekuluje v souvislosti s přestupem do Realu Madrid, který ho chce jako náhradu za Karima Benzemu, který je na odchodu z klubu.