V aktuálním libereckém kádru není žádný starý bijec, který by dělal rozruch

V aktuálním libereckém kádru není žádný starý bijec, který by dělal rozruch

Ačkoliv přišel Slovan Liberec v průběhu zimní pauzy o dva důležité defenzivní borce Koláře a Kúdelu, na stadionu U Nisy to za žádnou tragédii nepovažují.

"Čekalo se pouze na to, jestli dopadnou jednání. Klukům to přejeme. Přišli noví hráči, šikovní. Pro nás dobré posily," ozřejmil na stránkách fcslovanliberec.cz krajní obránce Matěj Hybš.

"Tady nemá nikdo problém zapadnout, protože jsme mladý kolektiv. Není tu žádný starý bijec, který by dělal rozruch," doplnil exsparťanského zadáka třiadvacetiletý středopolař Petr Ševčík jenž je stále na marodce a definitivně by měl být zpět úvodem března.

A jak vidí bývalý hráč Sigmy či Opavy příchod nového realizačního týmu Holoubek - Čech - Holeňák a Jarošík? "Noví trenéři si zakládají na mladém mužstvu. Napadání a běhavý styl. Nebude to takový rozdíl," uvedl záložník.

K výměně trenérského štábu se vyjádřil také útočník Roman Potočný. "Snažíme se hrát trochu něco jiného než pod Trpišovským. Zvykáme si, ale jde to rychle. Spíš si zvyknout na herní styl, než na trenéry. Jsou to nadřízení, musíme poslouchat", doplnil někdejší střelec Teplic.

Liberečtí to mají dobře rozehráno jak v HET lize, tak v MOL Cupu. Zatímco jarní část nejvyšší tuzemské soutěže zahajují na Spartě, ve čtvrtfinále domácího poháru je čeká Slavia.

"Nechceme být velkohubí. Každý vnímá, že to máme rozehrané dobře. Byli bychom rádi, kdyby se pohárové příčky udržely. Je to náš cíl pro jaro," pronesl exsparťan s jabloneckou minulostí Hybš. "Pohár je pro Liberec hodně důležitý. Vede z něj také cesta do Evropy. Zápas na Slavii bude klíčový," uzavřela na webu fcslovanliberec.cz mladá ofenzivní puška severočeského souboru Matěj Pulkrab.