Titul? V žádném případě. José Mourinho má jiné a skromnější ligové cíle

Titul? V žádném případě. José Mourinho má jiné a skromnější ligové cíle

Titul mistra Anglie má už pro tento rok nejspíše rezervovaný Manchester City. Pokud by ale někdo rezervaci ze stolu mohl smést, tak je to právě jeho městský rival Manchester United.

To ale jejich trenér José Mourinho, jenž je mediálně velmi vypočítavý, odmítá. Druhý tým tabulky se ztrátou šestnácti bodů už na titul nemyslí. To asi není žádný pesimismus, Mourinho je prostě realista, neboť šestnáct bodů je na tak rozjetý tým opravdu velká ztráta.

Podivné je ovšem to, že Mourinho nemá ambice ani udržet se na druhém místě a přímo postoupit do Ligy mistrů. Prý by se spokojil i se čtvrtým místem. A to nenechává příznivce Manchesteru United v klidu...

"Manchester City už je v tuto chvíli mimo debatu. Pro mě už teď jsou mistři," začal Mourinho. "Pak jsou tu ale čtyři výborné týmy a jeden z nich musí jít z kola ven a nehrát Ligu mistrů," pokračoval Mourinho, jenž kromě svého týmu mluvil o Liverpoolu, Tottenhamu a Chelsea.

"A rozdíl v tabulce mezi těmito týmy je opravdu malý. Proto bych se spokojil i se čtvrtým místem, které by nám zaručilo účast v Lize mistrů," překvapil Mourinho! "Je mi jedno, který tým nebude příští sezónu v Lize mistrů. Já jen nechci, abychom to byli my," uzavřel trenér Rudých ďáblů.