Matič: Na Mourinhovi je stále něco speciálního a já jsem rád, že s ním mohu pracovat

Matič: Na Mourinhovi je stále něco speciálního a já jsem rád, že s ním mohu pracovat

Srbský záložník Nemanja Matič se v rozhovoru pro Sky Sports vyjádřil pozitivně na adresu trenéra Manchesteru United José Mourinha, který od svých hráčů neustále vyžaduje úplnou koncentraci a maximální výkony. United sice s největším pravděpodobností letošní Premier League nevyhrají, šanci na úspěch však mají alespoň na evropské scéně, v Lize mistrů.

„Vždycky od nás chce to nejlepší, vždycky chce vyhrát. Z pohledu trenéra pokud hrajete dobře, tak můžete hrát ještě lépe. Vždycky mě žádá o lepší výkon, nikdy necítím pocit uspokojení, což je pro mou kariéru dobře. Jsem rád, že s ním můžeme pracovat, je opravdu dobrý ve vyhrávání trofejí. V každé zemi, ve které trénoval, už nějakou vyhrál,“ prohlásil na adresu Mourinha Matič.

„Na Mourinhovi je stále něco speciálního a já jsem rád, že s ním mohu pracovat. Na druhou stranu si musíme přiznat, že náskok City je příliš velký a musíme tedy trochu pozměnit naše priority,“ dodal Matič. Nemanja Matič hraje za Manchester United od ledna 2017, kdy přišel za 50 milionů eur z londýnské Chelsea. Za "Rudé ďábly" odehrál Matič doposud 37 soutěžních utkání, ve kterých však žádný gól nevstřelil.

Zajímavostí na Matičovi je, že mohl reprezentovat i Slovensko, které však s jeho povoláním váhalo a Matič se tedy nakonec rozhodl pro rodné Srbsko. Za Srbsko odehrál Matič od roku 2008 šestatřicet zápasů, ve kterých vstřelil dva góly. Svojí zemi navíc jako klíčový hráč dovedl až na nadcházející mistrovství světa, kde se Srbsko v základní skupině potká s Kostarikou, Švýcarskem a Brazílií.