Citizens stanovili nový rekord Premier League. Blues nevystřelili na branku, ale Giroud krizi odmítl

Citizens stanovili nový rekord Premier League. Blues nevystřelili na branku, ale Giroud krizi odmítl
OBSAHUJE OHLASY

Šlapající Manchester City dál kráčí za ziskem anglického titulu, který se mu podařilo naposledy získat v soutěžním ročníku 2013/2014.

Ačkoliv tým kolem Bernarda a Davida Silvy skolil Chelsea pouze 1:0, Blues toho moc nedovolil, protože londýnská značka ve šlágru kola ani jednou nevystřelila na bránu.

Hráči Citizens jasně kontrovali hru a stanovili nový rekord Premier League v počtu přihrávek. Během 90 minut si jich mezi sebou rozdělili 902.

Chelsea prohrála na hřištích soupeře již čtyřikrát za sebou, což se jí stalo poprvé od ledna 2003. "Nejde o krizi. Hráli jsme na hřištích Manchesteru United a Manchesteru City. To nejsou žádné jednoduché souboje. Samozřejmě nás to netěší, ovšem stojíme za trenérem a držíme spolu," vzkázal Olivier Giroud.

Pasivitu posledního mistra obhajoval i Antonio Conte. "Nejem tak hloupý, abych hrál s City otevřenou partii a prohrál 0:3 nebo 0:4. Pokud si dobře vzpomínám, Arsenal hrál proti nim nedávno dvakrát a trenér Wenger byl dost kritizovaný za to, že v průběhu třiceti minut jeho tým inkasoval hned třikrát," připomněl italský stratég s minulostí v Juventusu či italské reprezentaci.

A co dojmy rekordních vítězů? "Nehrajeme pro rekordy. Ty jsou důsledkem toho, co děláte, ale nejsou nejdůležitější věcí. Nejdůležitější je být šampionem. S hráči o rekordech nikdy nemluvím. Příště na půdě Stoke se pokusíme hrát tak jako během celé sezony a na konci se uvidí," pronesl po dalším tříbodovém zisku španělský manažer Josep Guardiola, jehož mužstvu už chybí k definitivnímu zisku ligového primátu pouhé čtyři tříbodové triumfy.