TOP 4 hráči slavných "S", kteří přerostli českou ligu a mají na lepší soutěž

TOP 4 hráči slavných "S", kteří přerostli českou ligu a mají na lepší soutěž

Průměrných hráčů je v tuzemské nejvyšší spousta. Rozdílových borců je mnohem, mnohem méně a těch, kteří by z fleku mohli hrát i lépe hodnocenou evropskou ligu, už je minimum. Ve vršovickém Edenu i letenské Generali aréně se však v kádrech koučů Jindřicha Trpišovského a Pavla Hapala najdou, což ostatně potvrdilo víkendové derby slavných "S". Kdo by tedy mohl bez skrupulí v březnu 2018 hrát v jedné z TOP 5 soutěží Starého kontinentu?

Simon Deli (SK Slavia Praha)

Šestadvacetiletý reprezentant Pobřeží slonoviny už se na tuzemském písečku zabydlel. Od sezony 2012/2013 ostatně oblékal dresy čtyř tuzemských celků - kromě současné Slavie to byla Sparta, Příbram a České Budějovice.

Vytáhlý, přesto technicky zdatný stoper s jedenácti mezinárodními vystoupeními, který nastoupil v současném ročníku HET ligy i kvůli zranění zatím jen devětkrát, dříve či později českou metropoli opustí.

V posledních přestupových obdobích byla nejčastěji zmiňována francouzská Ligue 1, s tím, že se svého času hodně psalo například o oťukávání s Olympiquem Marseille. Pokud by v létě v hlavním transferovém okně nepřevlékal trikot, asi by to bylo překvapení.