Černý má pro Votroky špatnou zprávu: Není o čem diskutovat. Vyhrajeme a pak si budeme užívat oslav

Černý má pro Votroky špatnou zprávu: Není o čem diskutovat. Vyhrajeme a pak si budeme užívat oslav

Ačkoliv právě probíhá reprezentační přestávka, Fotbalová národní liga bude mít v sobotu 24. března od 10:15 na programu východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Ve městě perníku se utká čtvrtý s devátým celkem tabulky, který se potřebuje rehabilitovat za prohru na půdě Viktorie Žižkov.

Ve městě perníku jsou bojovně naladění. "Uděláme všechno pro to, abychom získali tři body. Není o čem diskutovat. Vyhrajeme a pak si budeme užívat oslav," ukázal sebevědomí třiatřicetiletý útočník Pavel Černý, jenž velkou část kariéry strávil právě v kádru Votroků.

Velký nádech pikantnosti ale odmítá. "V hradeckém týmu znám spoustu kluků, dá se říci většinu. To je tak jediné, co je pro mě na tomto zápase speciální, jinak ho nějak extra zvláštně neberu," ozřejmil webem fnliga.cz citovaný ofenzivní hráč s minulostí v kazachstánské soutěži.

Za komplikaci nebere ani skutečnost, že se Pardubicím odložily již dvě utkání a leckdo by tak řekl, že by mohl východočeský tým vypadnout z rytmu. "Neřekl bych, že by to byla nějaká velká nevýhoda. V Pardubicích máme kvalitní tréninkové podmínky, neustále se připravujeme, ať se hraje, nebo nehraje. Místo zápasu jsme měli takový aktivnější trénink, takže si nemyslím, že by to pro nás měla být nějaká nevýhoda. Naopak budeme odpočatí a nažhavení, takže pro nás možná jenom dobře. Nálada je výborná," doplnil na stránkách fnliga.cz Černý.

A co stav terénu? "Hřiště je výborné. Už pár dní nemrzne, tráva je ve výborném stavu. Plocha je krásné rovná, ještě se na ni nehrálo. To nám bude v sobotu vyhovovat, budeme chtít předvádět náš kombinační fotbal. To Hradec bude hrát určitě jednoduše, takže myslím, že terén bude na naší straně," uzavřel hráč, který je nyní doma na stadionu Pod vinicí.