Heynckes po sezoně téměř jistě opustí Bayern. Přijde Pochettino?

Heynckes po sezoně téměř jistě opustí Bayern. Přijde Pochettino?

Ačkoliv bavorský celek zatím nevydal žádné oficiální prohlášení, zdroje okolo současného trenéra Bayernu Mnichov mluví jasně. Jupp Heynckes i napříč několika spekulacím o možném pokračování ukončí trenérskou kariéru, čímž ponechá dvířka otevřená nové tváři.

Pokud stále někteří fanoušci aktuálně nejlepšího celku německé Bundesligy věřili, že dvaasedmdesátiletá trenérská ikona potáhne s týmem do boje i v následující sezoně, pak se již brzy dočkají velkého zklamání. Podle svědectví, jež nám přináší bývalý hráč Bayernu Zé Roberto, bude další ročník ve znamení velkých změn.

„Když jsme se naposledy setkali, měl jsem tu možnost se ho zeptat, jestli plánuje zůstat. Ale on mi jasně řekl, že ne,“ pravila brazilská legenda. „Rád by trávil více času se ženou a dětmi, což chápu. Kdyby se nejednalo o Bayern, nevrátil by se ani tuto sezonu. Tento klub pro něj hodně znamená,“ dodal.

Když byl Heynckes na podobnou otázku přibližně před měsícem novináři tázán, ve své odpovědi si nechal prostor pro obě možnosti. Jak tedy pro variantu odchodu, tak i pro variantu setrvání. Nyní se však i vzhledem k prohlášení bývalého brazilského záložníka Zé Roberta zdá být ve věci úplně jasno.

Bayern Mnichov se kromě hledání nového trenéra bude muset rozhodnout, zda nabídne nové smlouvy i dvěma svým vysloužilým oporám. Franck Ribéry a Arjen Robben (oba 34 let) budou na začátku léta volnými hráči a je tedy možné, že vedení čeká na povel od nového kouče, jestli by oba křídelníci spadali do jeho plánů.

Největším favoritem na horké trenérské křeslo je šestačtyřicetiletý manažer Tottenhamu Mauricio Pochettino. Podle svědectví od druhého vysloužilého hráče klubu, protentokrát Dietmara Hamanna, už Bayern s argentinským koučem navázal kontakt a poskytl mu veškeré důležité informace o možné budoucí spolupráci.

HAMANN: NĚMECKÝ GIGANT KONTAKTOVAL POCHETTINA OHLEDNĚ MOŽNÉHO PŘEVZETÍ KLUBU