Hamann: Německý gigant kontaktoval Pochettina ohledně možného převzetí klubu

Hamann: Německý gigant kontaktoval Pochettina ohledně možného převzetí klubu

Čas se krátí a aktivní sezona sice pomalu, zato velmi jistě kráčí ke svému konci. Dvaasedmdesátiletý Jupp Heynckes, jenž se dočasně ujal kormidla Bayernu Mnichov, po létě opět odejde do fotbalového důchodu, čímž přenechá své trenérské křeslo volné nějaké nové tváři. Tou by se podle svědectví bývalé legendy klubu měl stát současný manažer Tottenhamu.

Mauricio Pochettino je mladý a velice progresivní kouč, který ač na svůj velký úspěch stále čeká, tak u týmů, jež měl možnost doposud vést, dokázal poměrně za málo peněz předvést spoustu muziky. Pro Bayern Mnichov je důležité najít někoho, kdo by dokázal naplnit vysoké ambice klubu a přitom se prezentoval pohledným fotbalem. Obě tyto vlastnosti by mohl argentinský trenér přinést. 

Čtyřiačtyřicetiletý bývalý hráč Bayernu Dietmar Hamann veřejnosti prozradil, že klub se již pokusil Pochettina kontaktovat a rád by s ním od léta navázal spolupráci.

„Mohu říct, co vím, a vím to, že Bayern už kontaktoval Mauricia Pochettina, jakožto možného nástupce Juppa Heynckese,“ sdělil Hamann. „Zatím však nic není jisté a možná se Heynckes rozhodne ještě pokračovat, proto je vše pouze ve fázi kontaktu o možné spolupráci,“ pokračoval s tím, že Bayern si ve svém jednání ponechává určitou rezervu.

A zatímco je vedení klubu nakloněno argentinskému trenérovi, většina fanoušků by ráda přivítala někoho se zkušenostmi z domácí ligy. Už i z toho důvodu byl bavorský celek spojován s bývalým lodivodem Borussie Dortmund Thomasem Tuchelem, avšak žádná z těchto informací doposud nebyla nijak potvrzena.

„Hodně lidí si myslí, že trenér Bayernu by měl být někdo z Německa, a možná na to kladou zvláštní důraz, ale pro klub je více důležité sáhnout po nějaké zkušené volbě. Víme, že každý manažer má své chyby, ani Pep (Guardiola) nebyl úplně perfektní, ovšem pokud se jedná o zkušenosti, tak je podle mě Pochettino ten nejlepší,“ pravil Hamann odhodlaně.