Modernizace fotbalu pokračuje. Do projektu videorozhodčí se zapojí i Bundesliga

Modernizace fotbalu pokračuje. Do projektu videorozhodčí se zapojí i Bundesliga

Derby pražských S zásadně ovlivnil videorozhodčí, jenž dodatečně odpískal penaltu pro Slavii v nastavení. Video v určitých případech pomáhá už i sudím po celé Evropě, Česko není výjimkou.

Dokonalé to jistě není. Vždyť penalta ve prospěch Slavie byla odpískána až asi minutu herního času po faulu. Nicméně je to asi to nejlepší možné a samozřejmě se dá očekávat, že se vše doladí a vylepší. A jak se říká, lepší pozdě než nikdy.

Nějakou dobu to funguje už i v české lize a o něco déle v anglické Premier League, kde mají zase například gólovou technologii. Do tohoto projektu se pro příští sezónu přihlásila i španělská La Liga, která ovšem zatím neupřesnila, co a jak bude tamním rozhodčím pomáhat.

Poslední, který se do projektu přidal, je německá Bundesliga. Zástupci všech prvoligových klubů si demokraticky odhlasovali zavedení videa, které zde zatím fungovalo pouze v testovacím režimu. Naši západní sousedé s touto novinkou přijdou na začátku příští sezóny. 

Ve fotbale to funguje poměrně krátkou dobu, nicméně málokdo si dnes dokáže představit například vrcholový hokej, tenis, basketbal či americký fotbal bez této vychytávky. Fotbal, přesněji kopaná, je v tomto ohledu dost pozadu a proto se tyto novinky ve všech možných ligách vítají.