Jablonečtí rekordmani Lischka a Kubista velebí Radu: Pumpuje nás, udává pokyny a nenechá nás oddechnout

Jablonečtí rekordmani Lischka a Kubista velebí Radu:  Pumpuje nás, udává pokyny a nenechá nás oddechnout

Rozjetý Jablonec další výhrou (tentokráte nad Bohemians 1905) vyrovnal klubový rekord v počtu výher v řadě ze soutěžního ročníku 2010/2011. V HET lize už je na šesti tříbodových ziscích za sebou a to ještě vyhrál i v MOL Cupu.

O dorovnání maxima se v severočeské kabině nevědělo. "O tom v kabině nepadlo slovo a asi o tom nikdo ani nevěděl. Je to hezký, ale každej rekord se má překonávat a je jen na nás, zda tomu bude už v příštím utkání s Boleslaví," pronesl David Lischka.

A to potvrdil také Vojtěch Kubista. "To tady asi nevěděl nikdo a je to příjemné. Jen doufám, že posledním zápasem tahle vítězná šňůra ještě nekončí. Musíme stále dobře pracovat jako doteď. Ale užíváme si to a v kabině jsme si pořádně zakřičeli. Což je taky super si po každém zápase zakřičet. Nálada je bezvadná. Svým způsobem to neuvěřitelné je. Těžko říct, čím to je. Myslím si, že přišel nový trenér a všechno si sedlo. Hrajeme náročnej fotbal a z toho potom těžíme," líčil vytáhlý pětadvacetiletý záložník.

Podle něhož je neustále nutí předvádět maximum Petr Rada. "Asi ho slyšíte i na tribuně, že? Víte, on je s námi od začátku a každou vteřinu prožívá s námi. Pumpuje nás, udává pokyny a nenechá nás oddechnout. Je to dobře, protože nás udržuje v koncentraci a nám to na hřišti pomáhá," doplnil jablonecký odchovanec s krátkou minulostí v Mladé Boleslavi.

Co za touto skvělou sérií stojí? "Docela se nám povedla příprava a přišel trenér, který tomu dal nějakej řád a pořád na nás tlačí, abychom byli ještě lepší. Víme, co máme hrát, a mančaft na hřišti maká celých devadesát minut, nikdo nic nevypustí. Navíc v kabině vládne dobrá nálada a to je také jedna z příčin vítězné série. Byli bychom moc rádi, kdyby tahle série pokračovala, ale stát se může cokoliv. Kéž by nám to takhle šlapalo dál," pokračoval na webu fkjablonec.cz český reprezentant do jednadvaceti let Lischka.

Velkou motivací severočeského mužstva, které už je pouze tři body za druhou Slavií, je skončit před Spartou, na kterou má aktuálně náskok tří bodů. "Určitě chceme být na lepším místě než oni. Ale jsou tam i jiné týmy, které bych rád pod náma viděl. Já osobně bych chtěl skončit i před Libercem a asi nejsem sám. Teď je třeba jet na vítězné vlně a dostat se co nejvýš. Navíc je tady i pohár, tam máme taky nějakej cíl. Na obou frontách chceme být co nejúspěšnější. To znamená jít do finále poháru a v lize se dostat co nejdále," uzavřel na stránkách fkjablonec.cz Kubista.