Řezníček čekal na ligový hattrick 12 let, nyní je na úrovni Marošiho, Hubníka či Ordoše

Řezníček čekal na ligový hattrick 12 let, nyní je na úrovni Marošiho, Hubníka či Ordoše

Ačkoliv bude Jakub Řezníček slavit v květnu už třicáté narozeniny a v české nejvyšší soutěži se pohybuje dvanáctým rokem, s tím, že během 238 vystoupení stihl vstřelit 60 branek, na premiérový hattrick čekal až do posledního ligového kola.

Po zakončení levou nohou, pravou nohou i hlavou ho dosáhl na dejvické Julisce a Sigmě, která skórovala v domácí tvrzi Dukly po dlouhých 24 letech, tak zařídil tříbodový zisk čistě on sám. "Čekal jsem na něj dlouho. Po dvou gólech jsem dal už desetkrát, ten třetí nikdy nepadl. Až teď, ve třiceti. Jsem za ten hattrick rád, ale jsem strašně rád, že jsme to zvládli za tři body a konečně jsme na jaře vyhráli venku a zabodovali naplno," těšilo kmenového útočníka Viktorie Plzeň, jehož současný klub čekal na prvoligové třígólové vystoupení více než pět let od zazáření Michala Ordoše proti Příbrami.

Kolega Texla, Plška, Falty a spol. je osmým hráčem, který dal hattrick za Sigmu a teprve druhým, jemuž se to povedlo na hřišti soupeře. Před ním to byl Radek Drulák na podzim roku 1990 v Brně.

Jeho pražské zazáření bude povzbuzením pro zbytek rozběhlého ročníku, ve kterém je celek z Androva stadionu ve hře o pohárovou Evropu. "Samozřejmě ano. Je to motivace do další práce, dokazovat to neustále. Ale některé zápasy se nepovedou, také ty výkony nebyly optimální. Ale prostě to chce víc šancí. Na Dukle se nám utkání povedlo, doufám, že na to navážeme," doplnila někdejší součástka Příbrami, Českých Budějovic, Mladé Boleslavi, Brna i Sparty.

Proč se v předchozích venkovních výjezdech hanáckému souboru nedařilo? "Nevím. Hrajeme přitom pořád tak nějak stejně. Kombinujeme. Někdy to chce prostě jako teď sypat to do vápna a šance budou. V zápasech předtím jsme si toho moc nevytvořili. Pak to tak dopadlo. Ale doufám, že se od toho odrazíme a potvrdíme to doma s Jihlavou," pokračoval na webu sigmafotbal.cz ostřílený svěřenec trenéra Václava Jílka.

Střelci hattricků v dresu Sigmy:
5 - Drulák
3 – Lauda
2 – Příložný
1 – Jegla, Maroši, Hubník, Ordoš, Řezníček