Tetteh je prý lepší než Bony a má největší potenciál ze všech hráčů v české lize

Tetteh je prý lepší než Bony a má největší potenciál ze všech hráčů v české lize

193 centimetrů vysoký ghanský útočník Benjamin Tetteh je považován za obrovský talent, který byl však v Ďolíčku až donedávna přibržďován zdravotními peripetiemi.

Jeho vršovický nadřízený Martin Hašek dokonce o svém svěřenci mluví jako o někom, kdo má větší potenciál, než reprezentant Pobřeží slonoviny Bony Wilfried, jenž si po Spartě zahrál za Vitesse Arnhem, Swansea City, Manchester City či Stoke.

"Můj názor je, že Benjamin je lepší než Bony, protože je pohyblivější, tahovější. Bony by se nikdy na půlce neotočil a neutekl by obraně. Bony byl silný ve vápně, ale Benjamin je schopný i míč převzít, přesprintovat tři hráče bez míče a ještě bude mít jednoho na zádech," uvedl někdejší stratég Vlašimi, Pardubic či Sparty.

Mladší bratr hokejové legendy má přehled, neboť byl u Bonyho letenských začátků. Právě ofenzivní exsparťan je společně s Edinem Džekem považován za nejlepšího cizince, který prošel českou nejvyšší soutěží.

"Byl jsem asistentem u třetiligového béčka Sparty, když Bony přišel z Afriky k nám na Strahov. Neuměl ani slovo česky a pamatuji si první trénink, kdy na tom byl katastrofálně po fyzické stránce, ale začal na sobě dřít a krok za krokem šel za tím, kam se nakonec dostal. Měl tak srovnanou hlavu, že z potenciálu vytěžil maximum, a proto hrál za Manchester City," pokračoval současný nadřízený Maška, Jindřiška, Švece a spol.

Své možnosti ukázal robustní africký borec právě i proti Plzni, která dostala v Ďolíčku nečekaně pět branek. A jeho trenér v něm vidí obří příslib do budoucna. "Benjamin se to teprve učí, ale už nyní je podle mě mentálně mnohem dál, než když v létě přišel. Podle mě má největší potenciál ze všech hráčů v české lize, ale musí si uvědomit, že potenciál je jedna věc a to, jak ho využije, je věc jiná," podotkl Hašek, podle něhož má v noze granát a situace umí dobře načasovat.

"Může hrát ještě mnohem lépe, až bude mít odehráno víc utkání v řadě a víc tréninků," uzavřel odborník ve službách Klokanů.