Majitel Dukly považuje vstup na Julisku za chybu a dejvický klub prodává. Zájemci jsou dva...

Jeden z nejbohatších českých podnikatelů Petr Paukner prodává Duklu, v jejímž čele stál v posledních pěti letech. Důvodem je skutečnost, že už nechce táhnout její financování.

Majitel Dukly považuje vstup na Julisku za chybu a dejvický klub prodává. Zájemci jsou dva...

Vstup do fotbalového prostředí považuje za chybu a bude rád, jakmile s neustálým dotováním skončí. "Řada podnikatelů si své chyby přiznat nechce, ale já mezi ně nepatřím. Nebudu lhát sám sobě a řeknu otevřeně, že angažmá v Dukle považuju za svůj špatný ekonomický tah. Stojí mě mnohem víc peněz, než kolik jsem si zprvu vůbec dokázal představit. Musím si přiznat, že jsem do fotbalového prostředí vstupoval s určitou naivitou, zato teď si připadám jako Sokrates: Čím víc teď o tom vím, tím víc zjišťuju, že o tom nevím vůbec nic," přiznal webem sport.cz citovaný Paukner, jenž zachránil klub před prachem více než 100 miliony korun a v každé další sezoně na stejnou adresu pumpoval 30 milionů.

Jméno nového vlastníka zatím šéf Carbounion Bohemian neprozradil, ale vstup nového subjektu na dejvickou Julisku je podmíněn tím, že se udrží v HET lize a nebude se poroučet do Fotbalové národní ligy.

"V současné době jednám se dvěma investory. Přičemž zejména jeden z nich má velmi vážný zájem a také velmi přesnou fotbalovou strategii," pokračoval na stránkách sport.cz nynější šéf Holendy, Holka, Hanouska, Podaného, Kušníra, Jiránka a spol., kteří jsou po čtyřiadvaceti kolech se ziskem 26 bodů na desáté pozici.

Mělo by jít o zahraniční nápadníky, ovšm nikoliv z Ruska nebo Číny. "Byli by rádi, aby ve střední Evropě byl klub, který by zejména nasazoval mladé hráče, a to jak z Čech, ze Slovenska i eventuálně jiných zemí, a připravoval je pro prodej a jejich působení v západoevropských klubech. Oba subjekty chtějí, abych v Dukle pokračoval, ale oba chtějí majoritu. To jsou podmínky, kterým bych se nebránil," ozřejmil Paukner.