Mourinho: Pořád není všechno v pořádku. Nikdo mi ale nemusí radit, vím, jak vyhrávat tituly

Mourinho: Pořád není všechno v pořádku. Nikdo mi ale nemusí radit, vím, jak vyhrávat tituly

José Mourinho není příliš nadšen z toho, že prohrál další ze závodů s tradičním rivalem Josepem Guardiolou, jehož Manchester City slaví mistrovský titul.

"Netvrdím, že City by nemělo být šampiónem, uznávám, že bylo mnohem lepší než my, což ostatně bodový rozdíl dokazuje. To my měli dokázat víc," pronesl webem sport.cz citovaný "Special One".

Portugalec si uvědomuje, že jeho souboru scházela jak větší koncentrace, tak ještě lepší soudržnost. "Měli jsme mít minimálně o deset bodů víc," posteskl si někdejší kormidelník Porta, Interu, Chelsea či Realu.

Rudí ďáblové nemají s žádným ze soupeřů z první šestky pasivní bilanci, což je alespoň dílčí úspěch. "Proto tvrdím, že nám nechybí body z utkání proti pěti největším soupeřům, ale ze zápasů s protivníky, kteří měli či mají starosti se záchranou. S Huddersfieldem, Newcastlem, West Bromwichem, stejně jako se Stoke, Southamptonem. V nich nám scházel potřebný přístup a patřičná motivace, soudržnost a konzistence," doplnil nadřízený Pogby, Lukaka, Fellainiho a spol., jehož slova vyšla na sport.cz.

I tak však považuje nynější ročník za mnohem lepší, než ten předchozí. "Sezona byla mnohem lepší než předchozí, kdy jsme skončili až šestí. Už teď máme na kontě víc bodů, dali jsme víc branek a méně jich inkasovali, šance, že skončíme druzí, je také velká. Ale právě bodový rozdíl mezi Citizens a námi dokazuje, že stále není všechno v pořádku. Nikdo mi nemusí radit, v čem to spočívá. Vím, jak vyhrávat tituly. Vyhrál jsem osm šampionátů ve třech různých zemích, z toho jen v Anglii třikrát. Vím proto, že náš přístup musí být mnohem důslednější, abychom vítězili zase my," uzavřel šéf lavičky na Old Trafford.