TOP 5 kandidátů na kapitánskou pásku v Manchesteru United

Legenda záložních řad Michael Carrick po sezoně definitivně pověsí kopačky na hřebík a vydá se vstříc novým zkušenostem coby jako asistent trenéra Josého Mourinha. Ještě než se tak stane, bude muset předat kapitánskou páskou, kterou si právem zasloužil za své dlouholeté služby v Manchesteru United. Zatím se s přesností neví, kdo ji dostane, avšak těchto pět hráčů k ní má určitě nejblíže.

#2 Chris Smalling

„Mike“ Smalling, jak jej jednou pojmenoval bývalý trenér Rudých ďáblů Louis van Gaal, je i s ohledem na jeho slova rovněž jednou z postav, která má veškeré předpoklady k tomu stát se novým kapitánem týmu. Osmadvacetiletý obránce se občas potýkal s kolísavými výkony a zasloužil si za to ze strany fanoušků či médií řadu kritiky, ovšem pak se vždy dokázal dát dohromady a dodnes si říká o stabilní místo v defenzivních řadách týmu.

Pokud jde o samotné výkony, statistiky prokazují, že Smalling hraje lépe, pokud se mi vyhýbají zranění. Jakmile si ze zápasu odnese nějaký ten šrám, který ho na čas vyřadí ze hry, tak mu potom chvíli trvá, než najde své obvyklé tempo.