Real prý udělal historickou chybu...

Real prý udělal historickou chybu...

Bývalý prezident Realu Madrid Ramón Calderón, jenž na San Bernabéu vládl v letech 2006 - 2009, zastává názor, že jeho nástupce Florentino Pérez učinil "historickou chybu".

Na mysli má prodej třiatřicetiletého Cristiana Ronalda do Juventusu Turín (věděli jste, že byl nabízen i Neapoli?), který ho i přes jeho právě probíhající dovolenou oficiálně představí ve druhé polovině pondělního dne po zdravotní prohlídce.

Za vinu to dává současnému vládci a to vše i přesto, že o transfer po devíti letech služeb požádal sám portugalský reprezentant s minulostí ve Sportingu a United.

"Je to smutné, že Real prodal hráče jako Cristiano. Je to opravdu škoda. Zvláťě když si představím, kolik úsilí mě stálo, než jsem ho před lety s mými spolupracovníky přesvědčil, aby přestoupil z Manchesteru do Madridu," kroutil hlavou někdejší vrcholný představitel nejúspěšnější evropské značky všech dob.

"A ještě k tomu ho prodali za 100 milionů eur. Za takovou sumu na trhu neexistuje hráč, který vstřelí za sezonu 60 branek. Neexistuje žádný takový hráč jako je Ronalda. Je to skutečně kardinální historická chyba, protože ta suma je vážně nízká," postěžoval si Calderón na adresu borce, jenž na nové adrese podepsal čtyřletou smlouvu, která mu má zaručovat plat ve výši 500 tisíc eur (asi 13 miliónů korun) týdně.