Olomouc dala zapomenout na porážku se Slavií, Bolku potupila čtyřmi góly

Poté, co hráči Sigmy posunuli minulou sezonu laťku možností na novou úroveň, očekávalo se od nich i letos, že dlouho očekávající ročník zvládnou na dobré vlně. Tu ovšem hned v prvním kole se Slavií doprovázel ne příliš příznivý vítr, po němž byli svěřenci trenéra Jílka tvrdě sraženi na zem. Nyní nastal čas, aby se znovu postavili, a to opravdu ve velkém stylu.

Co na to, že Mladá Boleslav byla v utkání o něco aktivněji střílejícím celkem, když utkání jednoznačně vyšlo v její neprospěch. Už v osmé minutě si hostující Plšek řekl, že je konečně na čase vydat se vstříc lepším zítřkům a kousek od hranice pokutového území se odhodlal ke střele z dálky, na níž slovenský Kamenár mohl jen těžko dosáhnout. Tato branka přinesla klid do řad Sigmy, ovšem zvýšenou aktivitu do kopaček Boleslavi, která ač zakončila první půli bez odpovědi, tak se značnou procentuální převahou.

Druhý poločas Olomouc ucítila, že je potřeba přidat pár taktických pokynů navíc a kouzlo domácího týmu přenesla do své hry, takže kontrolovala více zápas a Mladá Boleslav se jen vezla. Vše vyvrcholilo v 68. minutě, kdy si nejprve Nešpor řekl, že bude pokračovat v představení krásných gólů a střelou z podobné vzdálenosti překonal brankáře Kamenára podruhé, čímž rozhodl o postupné kanonádě domácích. Na jeho trefu navázal o necelých pět minut později Martin Sladký, jenž se nikým nechráněn objevil v pokutovém území soupeře, kde zakončil přízemní centr od spoluhráče. Na celkových 4:0 pak navýšil David Houska, jemuž se z hranice pokutového území povedl famózní obstřel, který jen svědčil o tom, jak uvadla intenzita bránění Bolky při takovém výsledku.

FORTUNA:LIGA - 2. kolo:

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 0:4 (0:1)
Branky: 8. Jakub Plšek, 68. Martin Nešpor, 73. Martin Sladký, 83. David Houska
ŽK: 64. Jan Král, 87. Nikolaj Komličenko, 88. Jaroslav Diviš
Rozhodčí: P. Orel - Caletka, Hock
Mladá Boleslav: Ľuboš Kamenár, Lukáš Pauschek, Laco Takács, Miroslav Keresteš (82. Jaroslav Diviš), Marek Matějovský (20. Jiří Kateřiňák), Lukáš Hůlka, Tiémoko Konaté, Tomáš Ladra(63. Jiří Valenta), Tomáš Fabián, Nikolaj Komličenko, Jan Král
Sigma Olomouc: Miloš Buchta, Martin Sladký, Jan Štěrba, Václav Jemelka, Michal Vepřek, Lukáš Kalvach, Tomáš Zahradníček (67. Václav Pilař), Jakub Plšek, David Houska, Šimon Falta (79. Martin Hála), Martin Nešpor (76. Jakub Yunis)