Krutý výsledek? V žádném případě, říká boleslavský Weber. Úplně spokojený však není ani Jílek

Krutý výsledek? V žádném případě, říká boleslavský Weber. Úplně spokojený však není ani Jílek

Sigma Olomouc v zápase o první body v sezóně, neboť oba týmy první kolo nezvládly, smetla Mladou Boleslav poměrem 4:0. Trenér poražených Jozef Weber logicky spokojený nebyl, sportovně však uznal porážku. Ani trenér vítězného týmu ale nebyl úplně šťastný.

Sigmu Olomouc poslal do vedení poměrně brzy útočník Jakub Plšek. Po gólovém suchu se rozpršelo a v rozmezí patnácti minut padly hned tři branky, všechny ovšem do sítě domácích. Autory byli postupně Nešpor, Sladký a Houska. Mladá Boleslav tak utrpěla domácí porážku 0:4, což je pro ni nejhorší prohra na domácím hřišti v historii.

"Porážka není krutá, my jsme prostě selhali ve hře v obou vápnech, kde jsme se nechovali dobře. Zahodili jsme vyložené šance, které musí skončit gólem. A naopak nechávali soupeři příliš hodně prostoru a on to potrestal. Prohra je naprosto zasloužená,“ cituje mladoboleslavského trenéra Jozefa Webera server iDnes.

„Výkon nebyl bezchybný. I když je výsledek jednoznačný, tak tam od nás bylo hodně chyb a jsme schopni hrát na lepší úrovni hlavně v obraně. Dobře si uvědomuji, že kdyby soupeř šel do vedení, na což šance měl, tak by se to odvíjelo úplně jinak,“ zůstává však pokorný trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.

Sigma za týden přivítá úřadujícího mistra Plzeň a čeká ji tak další těžká zkouška, hned poté navíc odehrají předkolo Evropské ligy proti zatím neznámému soupeři. Mladá Boleslav bude mít šanci vše napravit a získat první body taktéž za týden, kdy vyzve Karvinou.