Trpišovský už ho chtěl představit lidem, ale Olayinka na svou sešívanou premiéru stále čeká...

Trpišovský už ho chtěl představit lidem, ale Olayinka na svou sešívanou premiéru stále čeká...

Čtyřiadvacetiletý Rumun Alexandru Baluta, jenž přišel do Slavie před pár týdny, se v Edenu uvedl svou premiérovou trefou a to zatím odehrál v české nejvyšší soutěže pouhých 21 minut čistého času. Jak jeho působení ve Vršovicích hodnotí trenér rozjetého sešívaného souboru Jindřich Trpišovský?

"Noví hráči potřebují aklimatizaci, sám říkal, že ještě není úplně ready na naši hru, není jednoduché si zvyknout hrát nahoru dolu. Zabrzdilo ho dvoutýdenní zranění, postupně se zlepšuje, víc si na hřišti dovolí. Už je s námi měsíc," připomněl bývalý stratég Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec.

To o dva roky mladší nigerijský útočník s minulostí v Dukle, Gentu a Zulte-Waregem Peter Olayinka se stále ještě do hry nezapojil a na šest svých branek z Julisky ještě neměl příležitost navázat. Důvod? ¨
"Nebyl stoprocentně fit, jen tak na 70 nebo 80 %. Chtěli jsme ho představit lidem, ale má od prvního dne drobný problém, který ho limituje. Nemělo smysl nic riskovat. Od úterka by snad měl trénovat naplno," předpověděl šéf Sýkory, Coufala, Škody a spol.

Nyní čeká úřadujícího vicemistra souboj s opavským nováčkem a pak už notně vyhlížený střet s Dynamem Kyjev. Slávisté už ukrajinského obra, který si v tamní Premier League připsal dvě jednogólové výhry, pečlivě sledují. Jak vidí formu slavné značky kouč aktuálně vedoucího celku prvoligového peletonu?

"Byl jsem tam na zápase, v sobotu tam byli také lidi od nás. Mapujeme je co nejvíc, je výhodou je vidět naživo. Jsou sehraní, mají vynikající křídla, a velmi silného podhrotového hráče. Mají rychlý přechod do útoku, jsou běhaví, pracovití, hráli se zajištěným středem na dva defenzivní záložníky. Na druhou stranu šetřili tři nejlepší hráče, hráli na těžkém terénu a bez diváků," uzavřel webem slavia.cz citovaný Trpišovský.