Bílek: Remízu vyválčenou v závěru bereme. Ještě, že máme vysoké hráče

Bílek: Remízu vyválčenou v závěru bereme. Ještě, že máme vysoké hráče

Třetí ligové kolo nabídlo ve Zlíně souboj exreprezentačních trenérů. V minulosti totiž národní výběr České republiky vedli Petr Rada i Michal Bílek. Utkání na Letné nakonec skončilo smírně, neboť duel nenalezl vítěze. Ševcům se v závěru podařilo srovnat na konečných 1:1 a jejich trenér byl s dělbou bodů spokojený.

Pomalu už se zdálo, že Zlín své fanoušky příliš nepotěší a Jablonec si poveze na sever Čech tři body. V 70. minutě se střelecky prosadil Považanec a poslal hosty do vedení. Přestože Jablonec v této sezóně poprvé bodoval, nebylo to za plný počet, neboť v závěru srovnal Beauguel.

„Musíme být spokojeni, když jsme dali gól v nastavení. Jablonec víc držel balon, do hry jsme se dostávali hůř. Měli jsme dvě šance, škoda, že nám to tam nespadlo. V tom vedru se zápas hrál v poměrně dobrém nasazení, kvalitu to určitě mělo,“ hodnotil utkání kouč Michal Bílek.

Zlín v minulé sezóně zůstal za očekáváním a vystřídal několik trenérů. Dlouhou dobu se také bál, jestli v elitní tuzemské soutěži přežije do další sezóny, proto větří, že musí tvrdě bojovat o každý bod. „S výkonem svých svěřenců jsem spokojen, i když to vždy může být lepší. Věděli jsme, že Jablonec je dobrý tým, viděli jsme jejich minulá utkání, i tam hrál dobře, ale body neměl,“ poukazoval lodivod Ševců na kvalitu soupeře, se kterým jeho hráči změřili v sobotu síly.

K důležitému bodu pomohla také taktika, kterou Bílek v závěru utkání zvolil. „V závěru jsme nasadili všechny útočníky, blížil se konec zápasu, bylo to hop nebo trop. Je dobré, že máme tyto vysoké hráče, kteří se dokážou prosadit v koncovce,“ dodal kouč domácího Fastavu.