Bývalý sparťan Vacek opět mění angažmá. Po polské lize si vyzkouší i tu dánskou

Bývalý sparťan Vacek opět mění angažmá. Po polské lize si vyzkouší i tu dánskou

Kamil Vacek přestupuje z polského celku Śląsk Wrocław a připojuje se k tradičnímu týmu dánské ligy Odense. Obě mužstva tuto transakci již potvrdila na svých oficiálních stránkách.

Dnes již jedenatřicetiletý záložník nastartoval svou profesionální kariéru v Olomouci, od níž se postupně přesunul do Sparty a mimo jiné si vyzkoušel také angažmá i v italském Chievu Verona. Jeho poslední působiště bylo ovšem v nejvyšší ligové soutěži našeho souseda ze severu, s nímž sice Vacek podepsal tříletý kontrakt, ale po pouhém roce se opět stěhuje dále.

Dánský klub Odense potvrdil, že záložníka, co si připsal i devět startů za českou reprezentaci, sledoval už dlouho a nakonec se rozhodl o něj usilovat.

„Náš hlavní skaut měl za úkol z něho nespustit oči,“ přiznává trenér Jakob Michelsen. „Když se pak ve Wroclawi změnil kouč a Kamil věděl, že si tolik už nezahraje, byla to vhodná příležitost pro nás se ozvat,“ vysvětluje, jak se celý přestup rodil.

„Jsem rád, že se nám podařilo získat pro nás tak kvalitní posilu. Jedná se o pohyblivého a technicky nadaného hráče, který v případě nutnosti dokáže zahrát i na více pozicích. Jeho bohatá minulost mu navíc zaručuje spoustu zkušeností a já pevně věřím, že je uplatní i u nás,“ dodává na adresu českého středopolaře lodivod týmu.  

Kamil Vacek podstoupil již nezbytnou zdravotní prohlídku a s klubem se dohodl na dvouleté smlouvě. Oblékat bude dres s číslem sedm.