Špatné zprávy pro Basilej i reprezentaci: Budou dlouho bez Suchého. Jakou léčbu zvolil?

Špatné zprávy pro Basilej i reprezentaci: Budou dlouho bez Suchého. Jakou léčbu zvolil?

Mezinárodně ostřílený kapitán českého národního mužstva Marek Suchý, který se nalézá na výplatní pásce švýcarské Basileje, má před sebou několik měsíců bez fotbalu.

Bývalý stoper Slavie a Spartaku Moskva, jemuž už v současném kádru nedělá společnost Tomáš Vaclík, totiž jde na operaci s poraněnou Achillovou šlachou.

A délka absence? V podzimní části soutěžního ročníku 2018/2019 už si čtyřnásobný šampion švýcarské Super League nezahraje.

Šlachl si natrhl před pár dny. Při konzervativní léčbě by hrozilo obnovení zranění, takže jde v úterý pod kudlu. "Volba byla poměrně jednoznačná, operace bude nejrychlejším a především nejspolehlivějším řešením situace. Pevně věřím, že během ledna bych se měl opět zapojit do přípravy," prohlásil webem sport.cz citovaný Suchý.

Ze strany klubu se mu dostává maximální podpory. "V první chvíli byli především překvapeni, že hlásím zdravotní problém. Po celou dobu mého dlouhého angažmá v Basileji jsem se se žádnou obtíží nepotýkal. Nejsou na to zvyklí," usmíval se defenzivní specialista.

"Je samozřejmě nepříjemné, když vypadne stabilní člen základní sestavy hned v počátku soutěže. Zároveň ale klub má ještě možnost reagovat, na hostování už nyní jeden střední obránce dorazil. Po rozpačitém začátku sezony se pomalu rozjíždíme a věřím, že to nakonec pro Basilej bude úspěšný podzim," doplnil.

Pražský rodák zasáhl do všech čtyř ligových duelů této sezony a svému klubu pomohl k průběžnému druhému místu za vedoucím Bernem, který obhajuje primát.

Poslední ligový souboj proti Sionu ovšem třicetiletý střední obránce nedohrál a svému chlebodárci bude chybět i play-off Evropské ligy proti Apollonu.

Karel Jarolím ho pak nebude moci využít v nové Lize národů proti Ukrajině a Slovensku. Nemluvě o přátelských duelech s Ruskem a Polskem, které jsou na programu v září a v listopadu.